Categories Powiat

Skromne Dożynki Powiatowe w Rawie a nie w Regnowie

Tegoroczne Dożynki Powiatowe, mimo zapowiedzi, odbędą się nie w Regnowie, a w Rawie Mazowieckiej. Ograniczą się jedynie do mszy św.

– W związku z aktualna sytuacją epidemiologiczną podjęliśmy decyzję, że Dożynki Powiatowe zorganizujemy w tym roku w sposób bardzo ograniczony – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego.

Ze względu na koronawirusa, zmianie ulegnie nie tylko formuła powiatowego święta plonów, ale też miejsce, gdzie się ono odbędzie.

– Po rozmowach z wójtem gm. Regnów, proboszczem tamtejszej parafii i księdzem dziekanem w Rawie, uzgodniliśmy, że uroczystości ograniczmy do uroczystej mszy św. w „dużym kościele” pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Franciszka Dziuby – tłumaczy starosta Matysiak.

Uroczystości odbędą się 30 sierpnia o godz. 11:30 w kościele pw. NP NMP w Rawie Mazowieckiej. Po mszy św. nastąpi uroczyste przejście grup wieńcowych z kościoła do starostwa powiatowego, gdzie na sali konferencyjnej zostaną one wyeksponowane, tak, aby w kolejnych dniach, każdy z mieszkańców mógł je podziwiać.

Na tym skromne uroczystości dożynkowe się zakończą. Nie będzie żadnych występów, ani nawet tradycyjnego obrzędu chleba.

Prawdopodobnie Dożynki Powiatowe w Regnowie, w dotychczas znanej formule, z blokiem rozrywkowym, odbędą się w 2021 roku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author