Categories Powiat

Śmiertelny wypadek w Białej Rawskiej. Pieszy zginął na miejscu. Kierowca trzeźwy

Biała Rawska: 41-letni mieszkaniec powiatu rawskiego potrącił przechodzącego przez jezdnię 49-letniego mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu.

Śmiertelny wypadek w Białej Rawskiej. 17 stycznia przed godziną 19:00 w Białej Rawskiej na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni mieszkaniec powiatu rawskiego kierujący mini cooperem potrącił przechodzącego przez jezdnię 49-letniego mężczyznę.

Pomimo reanimacji, pieszy w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policja przypomina

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W okresie zimowym obserwujmy zmieniające się warunki atmosferyczne. Szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni być czujni i zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze.

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk, fot. S.M.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author