Categories Miasto

Spółka ZGO Aquarium zaprasza do udziału w akcji „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz”

Oddając w PSZOK ZGO Pukinin surowce wtórne lub elektroodpady masz szansę otrzymać choinkę. Wystarczy do 11 grudnia zgłosić chęć udziału w akcji „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz” i w dniach 20-21 grudnia pojawić się w Pukininie z odpadami.

Co należy zrobić, aby otrzymać choinkę?

W dniach 20-21 grudnia (w godz. 7-18) należy dostarczyć do PSZOK ZGO Pukinin odpowiednie surowce.

min. 20 kg surowców wtórnych (butelki pet, opakowania szklane, makulatura, puszki aluminiowe) lub

min. 1 kompletny duży sprzęt AGD/RTV (lodówka, pralka ) lub min 10 kg innych, kompletnych elektroodpadów (np. telewizor, monitor, żelazko, toster, mikser, laptop itp.)

Odpady będą ważone na legalizowanej wadze na terenie PSZOK w ZGO Pukinin.

Jedna choinka przysługuje na jedno gospodarstwo domowe.

Jak zgłosić chęć udziału w akcji?

Aby wziąć udział w akcji „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz” należy najpierw przesłać pisemne zgłoszenie (zobacz załącznik ZGŁOSZENIE kliknij tutaj). Zgłoszenia przyjmowane są od 6 do 11 grudnia. Można je dostarczać osobiście do biura ZGO Pukinin od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-18:00, sobota 7:00-15:00 lub mailowo: odpady@zgoaquarium.pl

Warunkiem udziału w akcji będzie przyjęcie zgłoszenia przez pracownika ZGO lub wiadomość zwrotna na e-mail o przyjęciu zgłoszenia.

Ilość drzewek w akcji ograniczona. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń – kto pierwszy prześle zgłoszenie, ten ma większe szanse na otrzymanie choinki.

Kto może wziąć udział w akcji choinka za surowce?

Zbiórka surowców wtórnych w zamian za choinki adresowana jest do mieszkańców Miasta Rawa Mazowiecka, Gminy Rawa Mazowiecka, Gminy Kowiesy oraz Gminy Regnów, którzy są zameldowani i uiszczają opłaty za odpady w swoich gminach.

Jaki jest cel akcji?

  • Zwiększenie świadomości proekologicznej wśród mieszkańców Miasta Rawy Mazowieckiej, Gminy Rawa Mazowiecka, Gminy Regnów oraz Gminy Kowiesy
  • Rozpropagowanie wśród mieszkańców świadomości o możliwości bezpłatnego oddawania odpadów do PSZOK.
  • Aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób.

Organizatorem akcji „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz” jest ZGO Aquarium Sp. z o.o. Zbiórka odpadów organizowana jest w Zakładzie ZGO Pukinin nr 140.

Po świętach, wszystkie choinki, nie tylko te pochodzące z akcji „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz”, będzie można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pukininie. W ramach pracy kompostowni Spółka przetworzy choinki na polepszacz gleby „PUKININ-ek”, który można wykorzystać np. przy zakładaniu trawników, nawożeniu pół, uprawa roślin ozdobnych itp.

PRZECZYTAJ REGULAMIN obowiązujący podczas akcji Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz

 

 


Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author