Categories Powiat

Wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego bloku operacyjnego rawskiego szpitala

6 grudnia 2021 roku o godz. 11 na terenie Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, ul. Warszawska 14 odbędzie się uroczystość podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę nowego Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z wyposażeniem dla Szpitala Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, parlamentarzyści, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, przedstawiciele NFZ, samorządowcy w terenu Powiatu Rawskiego.

Szacowana wartość inwestycji to 17 milionów 610 tysięcy zł. Środki na inwestycję pochodzą z budżetów samorządów powiatu rawskiego. 9 mln zł Zarządowi Powiatu Rawskiego udało się uzyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W maju 2021 roku władze powiatu rawskiego podpisały umowę na rozbudowę rawskiego szpitala z GRUPĄ SZYMBUD. Firma zadeklarowała, że wykona wszystkie prace w czasie 18 miesięcy.

W nowym skrzydle rawskiego szpitala będą znajdować się tam trzy sale operacyjne: chirurgiczna, położniczo-ginekologiczna oraz ortopedyczna. Ta ostatnia wyposażona zostanie w wydzieloną salę dla nowoczesnego aparatu RTG typu ramię C, dzięki któremu chirurg może na bieżąco ocenić, czy operacja ortopedyczna przyniosła oczekiwane rezultaty. Ponadto do użytku pacjentów oddane zostaną: sala wybudzeń po operacjach, izolatka oraz sterylizatornia dla całego szpitala.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author