Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Starostowie XXV Dożynek Powiatowych w Rawie Mazowieckiej 2023

Starostami tegorocznych Dożynek Powiatowych, które odbywają sie 27 sierpnia nad Zalewem Tatar, są: pani Agnieszka Fiutowska z Rawy Mazowieckiej i pan Marek Wyderka z Linkowa.

Agnieszka Fiutowska

Pani Agnieszka Fiutowska ukończyła Wyższą Szkolę Kupiecką w Zgierzu. Wraz z mężem Zbigniewem i synami: Patrykiem, Adrianem i Marcelem mieszka w Rawie Mazowieckiej. W Cielądzu z mężem prowadzi 30 hektarowe, ekologiczne gospodarstwo sadownicze. W sadach Pani Agnieszka uprawia najlepsze odmiany jabłoni i grusz, które przechowuje, a następnie sprzedaje firmom polskim i zagranicznym.

Tegoroczna starościna Dożynek Powiatowych od 22 lat prowadzi działalność gospodarczą, którą jest Firma Handlowa „AGZIS”, produkująca słupy strunobetonowe. Warto podkreślić, że firma Pani Agnieszki Fiutowskiej była pierwszą i jest nadal wiodącą w kraju firmą, która od 12 lat produkuje słupy strunobetonowe. Są one wykorzystywane w sadach, przy uprawach jagodowych i w fotowoltaice. Na polskim rynku są wyrobem stosunkowo nowym, toteż jesteśmy dumni, że w Powiecie Rawskim mamy producentkę nowatorskich rozwiązań w ogrodnictwie.

Pani Agnieszka Fiutowska prowadzi również Centrum Ogrodnicze  AGRO – CENTR w Białej Rawskiej. Zaopatruje okolicznych rolników i sadowników w  środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, akcesoria, narzędzia i maszyny.

W czasie wolnym lubi czytać książki o tematyce obyczajowej i sensacyjnej, a także oddaje się uwielbianej przez nią grze na fortepianie.

Marek Wyderka

Pan Marek Wyderka ma 55 lat mieszka w Linkowie gm. Rawa Mazowiecka, gdzie prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne. Jest też drugą kadencję radnym Gminy Rawa Mazowiecka.

Żona Danuta pracuje jako pielęgniarka w szpitalu w Skierniewicach. Ma dwoje dzieci: córkę – Sylwię i syna – Dawida oraz wnuczka Antosia.

Gospodarstwo rolne pana Marka specjalizuje się w uprawie roślinnej oraz sadowniczej. Przede wszystkim uprawia: rzepak, pszenicę i kukurydzę. Warto podkreślić, że kiedy pan Marek przejął gospodarstwo po rodzicach, miało ono powierzchnię 13 ha, a dziś jego uprawy zajmują 30 ha.

Program Dożynek Powiatowych w Rawie Mazowieckiej 2023

ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author