Categories Miasto

Stosowanie kremów pod oczy

Właściwa pielęgnacja twarzy to spore wyzwanie, którego złożoność wzrasta z wiekiem. Choć naturalnych procesów starzenia nie da się w pełni skutecznie pohamować, bez wątpienia odpowiednie dbanie o skórę zarówno od środka, jak i od zewnątrz może pomóc przejść przez te procesy łagodniej.

Kremy pod oczy są preparatami szczególnie istotnymi, gdyż cienka i delikatna skóra w tych okolicach jako pierwsza wykazuje oznaki zmęczenia, a także starzenia. Jak je stosować, od kiedy powinno się to robić, jakie są najlepsze rozwiązania?

Oczyszczenie i nawilżenie delikatnej skóry wokół oczu
Skóra po całym dniu przebywania w zanieczyszczonym środowisku, często z nałożoną warstwą makijażu wymaga na noc odpoczynku. Nie inaczej jest z delikatną skórą wokół oczu. Kremy pod oczy to produkty, które zwykle stosowane są do całej wrażliwej okolicy oczu, nie tylko na dolne powieki. Ta skóra, podobnie jak cała twarz również potrzebuje właściwego oczyszczenia, choć w tym przypadku najczęściej jest ono wykonywane z użyciem płynów miceralnych czy dedykowanego mleczka. Po tym etapie najczęściej stosowane są właśnie żele lub kremy pod oczy w celu odżywienia i nawilżenia.

Kremy pod oczy do bazy makijażu
Podobnie jak w przypadku kremów do twarzy, również specjalistyczne kremy pod oczy dostępne są w wielu wariantach i rodzajach. Wybór sprawdzonych produktów można znaleźć w dobrych sklepach internetowych taki jak https://www.toprose.pl/kremy-pod-oczy Na noc wybierane są produkty intensywnie nawilżające i regenerujące, również w postaci serum czy wchłanialnych masek. Kremy pod oczy na dzień najczęściej wybierane stanowią jednocześnie bazę pod kosmetyki kolorowe, którymi wykonywany jest makijaż.

Przeciwdziałanie pierwszym oznakom starzenia
Czy wiesz, że pierwsze zmarszczki na twarzy, tak zwane kurze łapki w naturalny sposób mogą wystąpić u kobiet już nawet po 20 roku życia? Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja skóry okolic oczu, by była dostatecznie nawilżona a procesy degradacji kolagenu, a co za tym idzie – tworzenia się zmarszczek maksymalnie opóźnione. Pamiętaj, aby regularnie stosować kremy pod oczy, dzięki nim jeszcze przez długo możesz zachować młody wygląd.

*ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author