Categories MiastoPowiat

Świetlica na oddziale pediatrycznym jak z bajki. ŁZY zagrają na finale WOŚP w Rawie

Nowe meble, telewizor i piękne, kolorowe ściany z postaciami z filmu animowanego, a także mnóstwo nowych zabawek. Tak teraz wygląda świetlica oddziału pediatrycznego w rawskim szpitalu. Akcja „200 dni dla rawskiego szpitala” trwa do końca wakacji.

– Świetlica w rawskim szpitalu wygląda pięknie. W jej remont wiele osób dobrej woli włożyło mnóstwo pracy. Kiedy dziś porównujemy, jak to pomieszczenie wyglądało przed remontem i jak wygląda dziś, to naprawdę serce rośnie – mówi Mariusz Kozłowski ze Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele, który jest inicjatorem akcji „200 dni dla rawskiego szpitala”.

I faktycznie świetlica na oddziale pediatrycznym przeszła gruntowny remont. Dziś jest piękna i kolorowa, a przebywające w niej dzieci, w otoczeniu nowych zabawek, gier i książek, być może przynajmniej na chwilę zapomną o chorobie.

Na ścianach pojawiły się postacie z filmu animowanego „Madagaskar”. Ustawiono również nowe meble. Jest nowy sprzęt audiowizualny (telewizor i odtwarzacz blu ray) oraz oświetlenie imitujące niebo.

– Ze względów technicznych nie udało się podłączyć jeszcze telewizji satelitarnej, ale i nad tym pracujemy i już teraz mogę zapewnić, że niebawem dzieciaki będą mogły oglądać swoje ulubione kanały telewizyjne z bajkami – tłumaczy Mariusz Kozłowski.

Ale świetlica to nie jedyne pomieszczenie wyremontowane przez wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Swój wygląd zmieniła także „erka” na oddziale dziecięcym. Na ścianach pojawiły się kolorowe kolibry, zamontowano klimatyzację oraz zakupiono nowe, wygodne, specjalistyczne łóżko.

– Chcielibyśmy odnowić cały oddział pediatryczny. Niestety pieniądze, które aktualnie wpływają na nasze konto nam na to nie pozwalają. Mamy nadzieję, że z pomocą sponsorów będziemy odnawiać kolejne sale – mówi Mariusz Kozłowski. – Jeśli jest jakaś firma, która chciałaby wyremontować, którąś z sal, np. wykonując na ścianie jakąś optymistyczną grafikę, związaną ze swoją firmą, czy branżą, to oczywiście również zapraszamy do współpracy, a wszystkim dotychczasowym wolontariuszom i sponsorom dziękujemy – dodaje prezes Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele.

Pieniądze, dzięki którym będzie można wyremontować kolejne sale na oddziale dziecięcym i kupić łóżka dla dzieci, można cały czas wpłacać na konto Stowarzyszenia „Rawa i Przyjaciele” (nr konta: 34114020040000330278398237). W wielu sklepach i zakładach pracy do końca wakacji stać będą specjalne puszki, do których także można wrzucać pieniądze. Taka puszka znajdowała się również w minioną niedzielę na imprezie dla dzieci nad rawskim zalewem i ponownie będzie można do niej wrzucać pieniądze również w najbliższą sobotę (27.07) na kąpielisku.

Stowarzyszenie chciałoby wymienić na pediatrii wszystkie łóżka. Niestety jedno łóżko z materacem i stolikiem kosztuje ok. 3 tys. zł, a na oddziale potrzeba ich przynajmniej 10 sztuk.

Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele rozpoczęło również przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rawie. Wiadomo już, że gwiazdą tego styczniowego wydarzenia w naszym mieście będzie grupa ŁZY. Z fundacji WOŚP także do rawskiego szpitala co kilka miesięcy trafia nowy sprzęt.

W ostatnim czasie szpital otrzymał również wsparcie od gminy Biała Rawska, która przekazała mu 100 poduszek i 37 prześcieradeł. Poduszki i prześcieradła zostały wykonane w ramach wolontariatu przez stowarzyszenie Bialski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło w Białej Rawskiej.

W czerwcu sprzęt do kolonoskopii za 200 tys. zł przekazały władze miasta Rawa Mazowiecka.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author