Categories Powiat

Szczęśliwy finał poszukiwań pani Bożeny. Kobieta wybrała się na grzyby. Odnaleziono ją wieczorem

Jak informowaliśmy wczoraj wieczorem na profilu facebook.com/kochamrawe policjanci z rawskiej komendy poszukiwali zaginionej 72-letniej mieszkanki gminy Rawa, która wybrała się do lasu na grzyby. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie i późnym wieczorem kobieta trafiła do domu.


Wieczorem 11 października 2022 roku, rodzina 72-letniej mieszkanki gminy Rawa poinformowała dyżurnego o zaginięciu seniorki.

Kobieta w południe wyszła do lasu i nie wróciła.

Domownicy początkowo samodzielnie szukali babci lecz bezskutecznie. Kobieta miała ze sobą telefon ale nie odbierała połączeń co dodatkowo niepokoiło poszukiwaczy.

W komendzie został ogłoszony alarm.

Policjanci natychmiast pojechali w rejon lasu, do którego prawdopodobnie udała się grzybiarka. Do poszukiwań włączyła się rodzina, która wraz z mundurowymi przeszukiwała zarośla.

Po godzinie 20.00 kobietę zobaczył kuzyn. Policjanci wynieśli seniorkę z lasu, ponieważ miała już kłopoty z chodzeniem. W radiowozie zaczęli ogrzewać starszą panią, a po przyjeździe medyków przekazali kobietę załodze karetki pogotowia na badania. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Policja przypomina!

  • zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy,
  • wchodząc do lasu warto mieć na sobie odzież z elementami odblaskowymi, dzięki czemu będziemy lepiej widoczni, a w razie zagubienia się ułatwi to służbom szybsze dotarcie do nas,
  • jeśli nie znamy terenu nie oddalajmy się zbyt daleko,
  • nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu,
  • informujmy bliskich o naszym wyjściu do lasu.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author