Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Tenis stołowy: Marcel Błaszczyk na drugim miejscu Grand Prix Polski Kadetów w Krakowie

W finale rozgrywanego w Krakowie Grand Prix Polski Kadetów Marcel Błaszczyk, reprezentant Rawy Mazowieckiej, został pokonany przez zawodnika z Białegostoku.

Nasza akcja: Szukamy starych fotografii Rawy Mazowieckiej>>>

W dniach 5-7 marca w Krakowie rozegrano 2 Grand Prix Polski Kadetek/ów w tenisie stołowym. W turnieju tym wystąpił zawodnik rawskiego klubu MLUKS “Dwójka” – Marcel Błaszczyk, dla którego był to pierwszy turniej w swojej nowej kategorii wiekowej i zdecydowanie może on uznać swój występ w tych zawodach za bardzo udany.

Podczas minionego weekendu nasz zawodnik pokonał po drodze wielu przeciwników, z którymi przyszło mu się mierzyć przy tenisowym stole.

Na początku w rozgrywkach grupowych odniósł on komplet trzech zwycięstw, co pozwoliło mu zająć 1 miejsce w grupie, które kwalifikowało go do dalszej fazy, czyli turnieju głównego.

Tu z kolei również – jak przystało na walecznego, rawskiego zawodnika brnął w drabince turniejowej, odnosząc przy tym kolejne zwycięstwa i tym samym dotarł do finału tego turnieju.

W finale zmierzył się z zawodnikiem Dojlidy Białystok Alanem Kulczyckim. Spotkanie nie przebiegło po myśli rawskiego zawodnika, który musiał uznać wyższość zawodnika z województwa podlaskiego. Rozgrywka zakończyła się porażkę zawodnika z Rawy 3-0. Tym samym Marcel zajął w całym turnieju wysoką 2 lokatę.

Poniżej prezentujemy zmagania zawodnika z Rawy podczas turnieju w Krakowie:

Grupa:

Marcel Błaszczyk – Szymon Zguczyński 3-1

Marcel Błaszczyk – Borys Massalski 3-1

Marcel Błaszczyk – Dominik Soliło 3-0

1/16 turnieju głównego:

Marcel Błaszczyk – Maciej Janik 3-0

1/8 turnieju głównego:

Marcel Błaszczyk – Dawid Chylicki 3-0

1/4 turnieju głównego:

Marcel Błaszczyk – Szymon Brud 3-2

1/2 turnieju głównego:

Marcel Błaszczyk – Miłosz Piecowski 3-0

Finał:

Marcel Błaszczyk – Alan Kulczycki 0-3.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author