Categories Miasto

Mieszkaniec Rawy ukradł portfel, wydał znajdującą się w nim gotówkę i płacił skradzionymi kartami

Nawet do 15 lat więzienia grozi 34-letniemu mieszkańcowi Rawy Mazowieckiej, podejrzewanego o przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i kartami bankomatowymi. Mężczyzna twierdzi, że portfel znalazł, a pieniądze wydał.

Przeczytaj: Konkurs literacki dla dzieci, młodzieży i dorosłych>>>

Jedna z rawianek, podczas robienia zakupów zorientowała się, że nie ma przy sobie portfela z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. Nie wiedziała co się z nim stało, choć wcześniej miała je w torebce.

Po powrocie do domu zablokowała dokumenty. Ustaliła również na bilingu bankowym, że ktoś dokonuje płatności jej kartą. Sprawę natychmiast zgłosiła do rawskiej komendy.

Mundurowi pracujący na miejscu zgłoszenia ustalili położenie wszystkich kamer monitoringu znajdujących się w obrębie sklepu, w którym płacono skradzioną kartą.

Ustalili w rozmowach z ekspedientkami, iż przywłaszczenia portfela mógł dopuścił się mężczyzna znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kradzieży. Zgromadzili wszystkie dowody w sprawie po czym tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali wytypowanego mieszkańca Rawy.

Jak wydać debiutancką książkę? Czy można wydać książkę za darmo?

34-latek przyznał się do przywłaszczenia portfela.

Twierdził, że znalazł go leżącego na chodniku przy jednym ze sklepów.

Wszystkie pieniądze, które były w środku około 460zł wydał, jak również kilkukrotnie płacił kartą zbliżeniowo.

Amator cudzej własności działający w tzw. warunkach recydywy usłyszał już zarzut , za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author