ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Ukradli dwa rowery nad zalewem Tatar. Rowery odzyskano. Złodziejom grozi więzienie

Rawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 50 i 68 lat podejrzanych o kradzieże rowerów, do których doszło na początku października 2021 roku. Obaj odpowiedzą przed sądem.

Na początku października 2021 roku dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów ze stojaka przy zalewie Tatar. Rowerami tymi przyjechały dwie nastolatki. Po godzinie dziewczynki zauważyły ich brak. Wartość jednośladów została oszacowana na tysiąc i dwa tysiące złotych.

Ze zdjęciami skradzionych rowerów zapoznali się policjanci wydziału prewencji, którzy patrolując miasto bacznie przyglądali się jednośladom.

28 października 2021 roku w trakcie służby funkcjonariusze zauważyli pod jedną z posesji w Rawie Mazowieckiej rower skradziony na początku miesiąca. Kiedy pojawił się przy nim mężczyzna, został natychmiast zatrzymany. 68-letni mieszkaniec Rawy przyznał się do kradzieży. Rower wart 1000 złotych został odzyskany.

Niespełna dwie godziny później kryminalni zatrzymali drugiego sprawcę. 50-latek z Rawy sprzedał rower wart 2000 złotych w punkcie skupu złomu za… 17 złotych, wprowadzając w błąd kupującego, że jest jego właścicielem.

Policjanci odzyskali również drugi jednoślad. Oba skradzione rowery powróciły już do właścicieli.

Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia, a za oszustwo kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej.

UBEZPIECZENIA RAWA MAZOWIECKA tel. 507 72 98 01.      (reklama)
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author