Categories Miasto

Ulice Mickiewicza, ks. Skorupki i Krzywe Koło muszą poczekać na lepszą pogodę

W ulicy ks. Ignacego Jana Skorupki i Krzywe Koło budowana była kanalizacja, dlatego przez kilka dni przejazd był praktycznie niemożliwy. Aby wykonawca robót mógł odtworzyć nawierzchnię na ulicach: Mickiewicza, Skorupki i Krzywe Koło potrzebna jest dodatnia temperatura utrzymująca się przynajmniej przez kilka dni. Uważajcie! Zmieni się organizacja ruchu w mieście.

Dowiedz się więcej o publikacji książkowej o najpopularniejszych sportowcach Rawy Mazowieckiej i Powiatu Rawskiego. Sprawdź gdzie kupić książkę lub ebooka>>>

W ramach aktualnie realizowanej rewitalizacja centrum Rawy Mazowieckiej rozkopanych jest coraz więcej ulic. Uwaga. W najbliższym czasie może być jeszcze gorzej, gdyż władze miasta już planują zamknięcie ulicy Warszawskiej i Placu Piłsudskiego, co całkowicie sparaliżuje ruch w centrum.

– Staramy się, aby nawet z przebudowywanych ulic w pewien sposób mogli korzystać mieszkańcy naszego miasta – mówi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Mamy świadomość, że prace są uciążliwe, dlatego zamykamy tylko fragmenty ulic. Po wykonaniu niezbędnych prac otworzymy je, a ekipy budowlane przeniosą się w inne obszary rewitalizowanej części miasta – wyjaśnia.

Aktualnie największe problemy z dojazdem do swoich posesji mają mieszkańcy ul. Mickiewicza, Skorupki i Krzywe Koło.

Jak podkreślają władze miasta, aby móc ustawić na tych ulicach krawężniki, a następnie przygotować podbudowę i wylać warstwę wiążącą nawierzchni, przynajmniej przez kilka dni musi utrzymywać się dodatnia temperatura.

– Mam nadzieję, że od momentu wejścia na te ulice ekip, które zaczną ustawiać krawężniki, będziemy potrzebowali nie więcej niż kilkanaście dni, aby udostępnić je dla ruchu. Warstwę ścieralną położymy dopiero wiosną, kiedy się ociepli – twierdzi burmistrz Irla.

Po udrożnieniu ulic Mickiewicza i Skorupki zmieni się organizacja ruchu w centrum!

Kiedy już ulice: Mickiewicza, Skorupki i Krzywe Koło będą przejezdne (zapewne za kilka tygodni) zostanie zamknięta ulica Warszawska, a wraz z nią Plac J. Piłsudskiego. Ruch w centrum będzie odbywał się remontowanymi aktualnie ulicami. Jadąc od szpitala centrum będziemy omijać ulicami ks. Skorupki i Krzywe Koło. Zaś jadąc od Placu Wolności ulicą Mickiewicza w kierunku ul. Miłej i Reymonta.

Właśnie wtedy główny front robót, związany z rewitalizacją, zostanie przeniesiony na Plac J. Piłsudskiego.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author