Categories Miasto

Uważajcie na dzikie zwierzęta. Łoś przebiegał przez trasę S8 w Rawie i uderzył w busa

Bus został uszkodzony po zderzeniu z łosiem, który wybiegł na drogę ekspresową S-8. Kierowca nie został poszkodowany, zwierzę nie przeżyło uderzenia.

Informacja o zderzeniu busa z łosiem na drodze ekspresowej S-8 w Rawie Mazowieckiej wpłynęła do dyżurnego 21 maja 2023 roku przed godziną 4:00.

Mężczyzna kierujący iveco jechał w kierunku Warszawy. Na wysokości Rawy Mazowieckiej przed zjazdem na Białą Rawską uderzył w przebiegającego przez jezdnię łosia.

Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale zwierzę nie przeżyło.

W okolicach tego zjazdu bardzo często widziane są łosie. W wieczór poprzedzający zdarzenie, policjanci nagrali film, na którym widać przechodzące zwierzęta.

Wiosną łosie migrują, bo zmieniają ostoje na żerowiska letnie, przenoszą się z obszarów leśnych na bagna i mokradła. Z uwagi na budowę ciała, nie mają najmniejszego problemu z pokonaniem nawet wysokiej przeszkody jaką są bariery rozdzielające pasy ruchu.

Przy tej okazji apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, nie tylko tam, gdzie ustawione są znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną. Im wolniej jedziemy, tym więcej mamy czasu na reakcję i uniknięcie poważnych w skutkach sytuacji.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author