Categories Miasto

W poniedziałek “Kino Konesera” z filmem “Wilkołak” i z karnetami

“Kino konesera” powraca po wakacyjnej przerwie. Spotkania w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:30. Najbliższe spotkanie 7 września. Bilety: 10 zł – bilet jednorazowy lub karnet w cenie 100 zł na 12 filmów w sezonie 2020/2021. Po obejrzeniu filmu dyskusja, której moderatorem jest Wojciech Kubicki.

W tym roku można kupić karnet na “Kino Konesera”. Koszt zakupu takiego karnetu – do wykorzystania na 12 filmów – wynosi 100 zł. Osoby, które nie zdecydują się na jego zakup, mogą pozostać przy jednorazowych wejściówkach – wówczas koszt biletu pozostaje na poziomie 10 zł.

Zarówno bilety, jak i karnety dostępne są od 1 września w kasie MDK.

O filmie

Akcja filmu “Wilkołak” (prod. 2018 rok) rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, w opuszczonym pałacu wśród lasów zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec. Opiekunką dzieci zostaje dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author