Categories Miasto

W Rawie otwarto wystawę poświęconą kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

W miniona niedzielę w Rawie Mazowieckiej miała miejsce uroczystość otwarcia nowej wystawy poświęconej osobie ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nosi ona tytuł: “Prymas Niezłomny – kard. Stefan Wyszynki (1901-1981)”.

Wystawa składa się z portretu oraz 7 kolorowych tablic obrazujących poszczególne etapy z życia i działalności tego Wielkiego Polaka. Symboliczną wstęgę przecięła pani Iwona Czarcińską z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego wraz z dziećmi oraz ks. Proboszczem. Następnie w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogu odbył się panel dyskusyjny. Pani Iwona również miała kilkunastominutowe wystąpienie podczas każdej Mszy św. zachęcające do obejrzenia wystawy oraz dawała świadectwo dotyczące życia Prymasa Tysiąclecia i współpracy z Nim.

Wystawę można obejrzeć codziennie w holu pojezuickiego Kolegium, które wraz z XVII wiecznym kościołem zostało ostatnio gruntownie odremontowane dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Wystawa ta jest pierwszą tego typu wystawą w Diecezji Łowickiej i ma również na celu przygotowanie mieszkańców i gości do uroczystej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Wystawa powstała dzięki dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego “Rawska korona spotkań z kulturą – bogactwo województwa łódzkiego”.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author