Categories Miasto

W rejonie Rawa Mazowiecka potrzeba 12 wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Zgłoś się

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. By najbardziej potrzebujące rodziny z powiatu rawskiego mogły otrzymać pomoc, potrzeba jest 12 wolontariuszy – tzw. SuperW. Aby dołączyć do rawskiej drużyny należy wejść na www.superw.pl i wysłać zgłoszenie.

Bez Wolontariuszy Szlachetna Paczka nie mogłaby się odbyć. SuperW Szlachetnej Paczki zbierają historie potrzebujących rodzin, diagnozują ich potrzeby, budują relacje. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny – odzyskać nadzieję na zmianę. SuperW utrzymują z nimi kontakt również po przekazaniu pomocy w trakcie Weekendu Cudów, wspierając w drodze do wyjścia z trudnej sytuacji. Nad wszystkim czuwa Lider Paczki (w rejonie Rawa Mazowiecka – Agata Popowicz, tel. 603366666), czyli wolontariusz, który koordynuje pracę z rodzinami.

– Bycie wolontariuszem Paczki bardzo mnie otworzyło, zdobyłam też kompetencje, które teraz wykorzystuję i które mogę wpisać w CV – mówi jedna z wolontariuszek rawskiej drużyny SuperW.

Pomagając innym w ramach Paczki, można pomóc także sobie, zdobywając kompetencje cenione przez pracodawców. Wolontariusze uczą się w praktyce planować, zarządzać czasem, projektami i ludźmi oraz kształtować umiejętności komunikacyjne. Wielu SuperW ceni także możliwość nawiązania ciekawych znajomości – zarówno osobistych, jak i biznesowych.

– Dzięki Szlachetnej Paczce poznaje się wielu wspaniałych ludzi. To dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i niesamowity – mówi SuperW Sebastian.

By dołączyć do wolontariatu i zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, należy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl, spotkać się z lokalnym koordynatorem projektu i odbyć szkolenie wdrożeniowe online. Rekrutacja potrwa do września. Kandydat na stanowisko musi być osobą pełnoletnią. W Rawie Mazowieckiej projekt Szlachetna Paczka będzie realizowany po raz dziewiąty.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author