Categories Miasto

Władze miasta chcą wyremontować halę sportową na Tatarze. Koszt szacowany jest na 2,2 mln zł

W latach 2020-2021 miasto chce przeprowadzić termomodernizację Hali Sportowej OSiR na Tatarze. W tym celu został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

KUP zbiór opowiadań o Rawie Mazowieckiej “Pewnego razu w Rawie…”>>>

– Ta hala nie spełnia żadnych standardów termicznych, dlatego postanowiłem, że przy współfinanowaniu tej inwestycji z środków europejskich, moglibyśmy przeprowadzić jej termomodernizację – informuje Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

W ramach inwestycji zostałoby zdjęte z hali aktualne, stare poszycie i wymienione na nowe z płyt warstwowych. Wymienione zostałyby także okna i dach, a także ogrzewanie całego obiektu na energooszczędne.

– Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na tego typu inwestycje z zakresu termomodernizacji, dlatego przygotowaliśmy i złożyliśmy już wniosek w Urzędzie Marszałkowskim, jeśli tylko decyzja będzie pozytywna i dofinansowanie otrzymamy, natychmiast przystępujemy do pracy – podkreśla burmistrz Irla.

Miasto Rawa Mazowiecka złożyło wniosek o udzielnie dofinansowania do Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wniosek dotyczący hali sportowej obejmuje przeprowadzenie głębokiej termomodernizacji budynku wraz z wykorzystaniem źródeł OZE. Całkowity planowany koszt przewidziany we wniosku to 2,19 mln zł. Miasto wnioskuje o 85% kosztów kwalifikowalnych tj. o kwotę 1,5 mln zł. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki tego konkursu i czy dofinansowanie na termomodernizację hali sportowej Rawa otrzyma – tego nie wiadomo.

– Po to, aby ta inwestycja mogła zostać zrealizowana, wprowadzamy do budżetu w dziale inwestycje tytuł dotyczący termomodernizacji hali OSiR przy ul. Tatar z środków własnych miasta z kwotą 350 tys. zł w roku 2020 i taką samą kwotę w kolejnym roku – informowała na ostatniej sesji rady miasta Jolanta Witczak, skarbnik miasta.

Przypominamy, że niedawno w rozmowie z KochamRawe.pl, burmistrz Piotr Irla zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa długo oczekiwanego odcinka ścieżki rowerowej, łączącej osiedle Zamkowa Wola z parkiem miejskim i dalej Zalewem Tatar.

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ Z PROFESOREM EUGENIUSZEM WALCZUKIEM>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author