Categories Powiat

Wołucza: Pijany mieszkaniec powiatu rawskiego jechał ze Skierniewic do Rawy. Miał ponad 3 promile

Wołucza pijany kierowca kochamrawe

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Wołuczy. Zatrzymany 36-letni mężczyzna z powiatu rawskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W sobotnie południe, 17 kwietnia, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego.

Do Wołuczy, natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji rawskiej komendy.

Policjanci ustalili, że kierowca seata leona miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Jechał drogą W707 ze Skierniewic do Rawy. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność innego kierowcy, który jechał z żoną i dwójką małych dzieci, za kierowcą leona.

Wzorowy obywatel, mimo że jechał z całą swoją najbliższą rodziną, postanowił uniemożliwić dalszą ,,podróż” mężczyźnie. Miał podejrzenie, że jest pijany.

36-latek unikał zatrzymania się i kiedy po raz kolejny kierowca kia chciał zatrzymać go ten zaczął cofać i zjechał ze skarpy co uniemożliwiło już ostatecznie dalszą jego jazdę. Świadkowie natychmiast powiadomili policję.

Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu rawskiego. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy kia, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author