Categories Powiat

Wypił alkohol i odjechał. Zatrzymany w Kurzeszynie 37-latek miał ponad promil alkoholu

Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem astrą. Mężczyzna wypił w samochodzie alkohol i postanowił jechać dalej. Kiedy mundurowi zatrzymali go do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości, okazało się, że 37-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

31 marca 2023 roku przed godziną 18.00 policjanci wydziału ruchu drogowego dokonywali kontroli prędkości pojazdów w Kurzeszynie.

Nagle podjechał do nich przypadkowy świadek, który wychodząc z miejscowego sklepu zauważył jak mężczyzna siedzący za kierownicą opla spożywa alkohol.

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali opisywany pojazd do kontroli. Zachowanie się mężczyzny i bełkotliwa mowa wskazywało, że był nietrzeźwy.

Po zbadaniu alkosensorem okazało się, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Auto nie posiadało badań technicznych oraz aktualnego ubezpieczenia.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze. Nietrzeźwi za kierownicą lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Reagujmy, gdy widzimy, że pijany wsiada za kierownicę. Poinformuj Policję. Twoje zgłoszenie może uratować komuś życie.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author