Categories Miasto

X edycja rawskiego triathlonu i Holi Festival, czyli Święto Kolorów już w niedzielę

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę lipca (28.07) odbędzie się już jubileuszowa, dziesiąta edycja triathlonowych zawodów w Rawie Mazowieckiej i jako atrakcja dodatkowa Holi Festival.

Jak co roku zawodnicy rywalizować będą na dwóch dystansach:

1/10 kultowego dystansu IRON MAN czyli 380 metrów pływania, 18 kilometrów jazdy na rowerze i na koniec 4,2 kilometra biegu. Dla uzmysłowienia sobie jak wymagająca jest to dyscyplina należy każdą z tych odległości pomnożyć przez dziesięć, aby osiągnąć dystans na jakim rywalizują zawodnicy podczas Mistrzostw Świata na legendarnej hawajskiej wyspie Kona.

Drugi dystans olimpijski czyli dokładnie taki na, którym rywalizują najlepsi sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich. Tutaj zawodnicy mają do pokonania kolejno 1500 metrów pływania, 40 km jazdy na rowerze i na koniec 10 km biegu.
Oczywiście nie zapominamy o najmłodszych, którzy rywalizować będą w aquathlonie czyli pływaniu i biegu. Dla dzieci udział w zawodach jest bezpłatny.

Aktualnie już zapisanych na zawody jest ponad 250 osób, a co istotne, wielu zawodników pochodzi z województwa łódzkiego oraz naszego miasta.

Zawody triathonowe nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc organizacyjna i finansowa: Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej z burmistrzem Piotrem Irlą na czele, a także Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Ważnym partnerem jest również Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która wspiera to wydarzenie nieprzerwalnie od 10 lat.

W tym roku niedzielną imprezę sportową uatrakcyjni Święto Kolorów – Holi Festival.

Wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie na facebookowym profilu #triathlonrawa.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author