Categories Miasto

XXI Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy – 28 sierpnia

Już w najbliższą sobotę (28 sierpnia) w godz. 10-14 odbędzie się kolejna edycja Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego.


Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.

Organizatorami rajdu są: Miasto Rawa Mazowiecka, klub sportowy Triathlon Rawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Województwa Łódzkiego.

Start i zakończenie rajdu – ulica Tatar przy hali sportowej OSiR. Zapisy przyjmowane są na przystani nad zalewem Tatar oraz w hali sportowej Milenium przy ul. K. Wielkiego 28 w godz. 10-18 oraz w dniu 28 sierpnia w biurze rajdu na placu przy hali sportowej OSiR do godz. 9.00. Jak zwykle na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe koszulki. Na półmetku podczas przerwy na odpoczynek, która będzie miała miejsce na terenie winnicy przy Dworku Wilkowice rowerzyści zostaną poczęstowani grillowanymi kiełbaskami.

Trasa tegorocznego rajdu wynosi około 40 km i przebiega przez następujące miejscowości: Rawa Mazowiecka (przejazd ścieżką rowerową wzdłuż zalewu, rzeki Rawki przez park miejski dojazd do osiedla Zamkowa Wola), Konopnica, Julianów, Jakubów, Kurzeszyn, Rossocha, Stara Wojska, Wilkowice (przerwa na odpoczynek), Wysokienice, Skoczykłody, Soszyce i Boguszyce. Z Boguszyc dojazd do Rawy Mazowieckiej, przejazd ścieżką rowerową przy zalewie Tatar Dolna, wjazd na metę przy hali OSiR.

W tym roku rowerzyści będą poruszać się tylko drogami asfaltowymi. Na trasie nie ma też spektakularnych podjazdów. Nieco kłopotów mogą sprawić podjazdy na osiedle Zamkowa Wola oraz przy wyjeździe z Rossochy. Mimo swojej długości trasa jest bardzo przyjemna i każdy rowerzysta powinien ją pokonać bez większych trudności.

Zapraszamy na 21 edycję Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author