Categories Powiat

Zagórze: Pocisk przebił ścianę domu. W pokoju spała trzyosobowa rodzina. Kto strzelał?

W kierunku budynku mieszkalnego został oddany strzał. Pocisk utkwił w ścianie pokoju, gdzie spała trzyosobowa rodzina. Na pobliskiej posesji policjanci znaleźli kilkadziesiąt sztuk broni. Teraz funkcjonariusze starają się ustalić kto strzelał w miejscowości Zagórze gm. Rawa Mazowiecka.

W nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku dyżurny rawskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Rawa Mazowiecka doszło do przestrzelenia ściany budynku mieszkalnego.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów. Tam w drewnianej ścianie wewnątrz domu ujawnili pocisk. Przebił się on przez ścianę budynku i wbił w przeciwległą ścianę pokoju.

W pomieszczeniu w tym czasie spała trzyosobowa rodzina. Na szczęście domownikom nic się nie stało.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca oraz zabezpieczyli pocisk do badań, na podstawie, których będzie można wskazać rodzaj broni z jakiej strzelano. Dokonali penetracji terenu nie ujawniając sprawców.

Od rana policjanci przeszukiwali pobliskie tereny, by odnaleźć miejsce z którego mógł zostać oddany strzał.

Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków i rozpytywali sąsiadów.

Na jednej z pobliskich posesji należącej do 62-letniego mężczyzny policjanci znaleźli pomieszczenie gospodarcze, w którym na ścianach wisiało kilkadziesiąt sztuk różnych jednostek broni. 62-letni właściciel posesji oświadczył, że od ponad 40 lat gromadził te znaleziska militarne, jednak nie wykorzystywał ich do strzelania.

Na miejsce przybyli biegli z laboratorium kryminalistycznego z zakresu badań nad bronią i balistyką oraz z zakresu materiałów i urządzeń wybuchowych, a także grupa minersko-pirotechniczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kryminalni z rawskiej komendy zabezpieczyli znalezioną broń pneumatyczną do przeprowadzenia ekspertyzy.

Do badań trafiła również broń myśliwska należącą do jednego z myśliwych mieszkającego w pobliżu miejsca zdarzenia aby na podstawie badań ustalić czy to z niej został wystrzelony pocisk, który trafił w dom.

Policjanci proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które posiadają informacje o osobach lub pojazdach, które były widziane w okolicy Zagórza w gminie Rawa Mazowiecka w nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku. Zgłoszenia można dokonać dzwoniąc do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej pod nr telefonu 47 843-31-00 lub pod numerem alarmowym 112.

Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author