Categories Miasto

Ferie w rawskiej bibliotece: Podróże po europejskiej literaturze [zdjęcia]

Francja, Włochy, Polska, Wielka Brytania i Skandynawia – to miejsca, w które Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci zabrała najmłodszych czytelników w czasie ferii.

We Francji świętowaliśmy Walentynki. W końcu Paryż to miasto miłości. W przeprowadzeniu zajęć pomogła nam pani Anna Oblette, która na co dzień uczy języka francuskiego. My także nauczyliśmy się więc podstawowych słówek w tym języku. Naukę poprzez zabawę zaproponowaliśmy także we Włoszech, po których wirtualnie oprowadziła nas pani Marta Wołk oraz w Wielkiej Brytanii – tym razem o najciekawszych miejscach opowiedział nam pan Daniel Kalkowski, który na wyspach spędził 11 lat.

W Polsce postawiliśmy na tradycję. Najpiękniejsze ludowe nuty odkryły dla nas panie Danuta Dębska oraz Barbara Branicka. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i doskonale się bawiliśmy. W Skandynawii natomiast poznaliśmy Wikingów. Dzieci miały okazję przymierzyć elementy historycznych strojów i zapozować do pamiątkowego zdjęcia z wikińską bronią. A wszystko dzięki rodzinie Państwa Kobyłeckich, których pasją są właśnie czasy Wikingów.

– Podstawą codziennych zajęć była tematyczna bajka – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor MBP. – Do niej staraliśmy się dopasować odpowiednie zabawy integrujące grupę i pracę plastyczną, którą wykonywaliśmy na koniec spotkania. Dzieci mogły ją później zabrać do domu.

Niespodzianką dla całej grupy były dopasowane do zajęć przysmaki – czekolada z naturalnych składników od Rawskiej Solomijki, najlepsza pizza w mieście od Da Grasso, polskie pierogi, angielskie herbatniczki z herbatką z mlekiem oraz… śledzie.

fot. MBP w Rawie Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author