Categories Miasto

Burmistrz Piotr Irla: Prace archeologiczne nie doprowadzą do opóźnień w rewitalizacji centrum

Trwa nie tylko rewitalizacja centrum Rawy, ale także przebudowa ulic: Mickiewicza oraz Miłej. Na finiszu jest budowa ścieżki rowerowej i przebudowa ul. Jana III Sobieskiego. Wszystkie inwestycje mają dofinansowanie z środków zewnętrznych.

– Trwające prace archeologiczne nie powinny wpłynąć w zasadniczy sposób na termin realizacji zaplanowanych prac – zapewnia Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Firma, aktualnie wykonuje prace w drugiej części ulicy Krakowskiej i otwiera drugi front robót na ulicy Mickiewicza i Miłej – wyjaśnia burmistrz.

Pod ulicą Krakowską archeolodzy znaleźli pozostałości średniowiecznych jatek miejskich, a także dwóch studni z elementami hydrotechnicznymi.

Czy wydobywane spod ziemi zabytki, fragmenty dawnych zabudowań można odrestaurować, wyeksponować i zachować dla przyszłych pokoleń?

– Jak się okazuje są to bardzo wartościowe zabytki, ale znajdują się one w śladzie drogi i ta droga musi w tym miejscu zostać wybudowana – wyjaśnia burmistrz Irla. – W porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem Zabytków uzgodniliśmy, że najbardziej wartościowe zabytki zostaną zdemontowane, zabezpieczone i w przyszłości wyeksponowane tak, aby w przyszłości można było je pokazać wszystkim mieszkańcom naszego miasta – podkreśla Piotr Irla.

Z burmistrzem Piotrem Irlą rozmawiamy też o innych inwestycjach realizowanych teraz przez miasto przy wsparciu z środków zewnętrznych m.in. ulicach: Miłej, Mickiewicza, Jana III Sobieskiego, a także ścieżce rowerowej i zagospodarowaniu jej otoczenia.

Zobacz rozmowę wideo z burmistrzem Piotrem Irlą TUTAJ>>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author