Categories Miasto Rawa Mazowiecka

21 zarzutów dla rawianina, który ukradł 200 przedmiotów

Wszystko zaczęło się od kradzieży odkurzacza w jednym z rawskich marketów. W domu podejrzanego o kradzież 22-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej policjanci znaleźli aż 200 skradzionych przedmiotów, pochodzących w większości z rawskich sklepów. Teraz złodziejowi grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z rawskiej „patrolówki” ustalili i zatrzymali 22 – letniego sprawcę kradzieży. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży odkurzacza z jednego z rawskich marketów. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie rawianina. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił przedstawić „amatorowi” cudzej własności dwadzieścia jeden zarzutów, w tym między innymi kradzieży z włamaniem i kradzieży zuchwałej.

9 września oficer dyżurny komendy w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży odkurzacza z jednego z marketów. Sprawca zbiegł, ale po chwili pojawił się ponownie w okolicach sklepu.

Policjanci skierowani w rozmowie z 22-latkiem ustalili, że to on dokonał kradzieży.

Mundurowi pojechali z rawianinem do jego mieszkania, gdzie odnaleźli skradziony odkurzacz. Uwagę policjantów zwróciły inne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach. Jak się okazało w większości pochodziły one z kradzieży sklepowych. Wśród nich były też stare książki, butle gazowe oraz drewniany czerpak.

Rawianin przyznał, że włamał się również do jednego z niezamieszkałych domów na terenie gminy Rawa Mazowiecka. Takie ustalenia pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny.

Śledczy krok po kroku ustalali osoby pokrzywdzone. Docierali do kierowników sklepów, przesłuchiwali ich pracowników. Wszystkie te osoby potwierdzały, że 22-latek wielokrotnie dokonywał kradzieży, podczas których zachowywał się zuchwale. Na uwagi sklepikarzy reagował wulgarnie.

Policjanci ustalili i przesłuchali właścicieli domu, do którego włamał się rawianin.

Mundurowi ujawnili ponad 200 przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Część z nich wróciła już do właścicieli.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 22 – latkowi dwadzieścia jeden zarzutów z czego dwadzieścia dotyczyło kradzieży zuchwałej oraz jeden kradzieży z włamaniem.

Przypominamy, że kradzież zuchwała zagrożona jest karą do 8 lat, natomiast kradzież z włamaniem do 10 pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author