Categories Miasto

Cena za odbiór śmieci w Rawie nie wzrośnie

W trzecim przetargu firma ENERIS zaproponowała za odbiór odpadów kwotę 950 tys. zł. – W każdym przetargu kwota była niższa i ta, którą zaproponowano aktualnie, pozwoli na utrzymanie cen za odbiór odpadów od mieszkańców Rawy na dotychczasowym poziomie – zapewnia burmistrz Piotr Irla.

Burmistrz unieważnił dwa pierwsze przetargi, w których miała być wybrana firma odbierająca od mieszkańców Rawy śmieci. Powód był prosty – zbyt wysoka cena, która spowodowałaby podwyżkę cen za śmieci dla mieszkańców.

Za każdym razem do przetargu na odbiór odpadów z Rawy stawała tylko jedna firma – ENERIS Surowce. Za pierwszym razem wycenili oni swoją usługę na 1 mln 139 tys. zł, za drugim 997 tys. zł. W trzecim przetargu firma obniżyła swoje oczekiwania finansowe do 950 tys. zł (odbiór odpadów przez najbliższy rok).

Jak twierdzą przedstawiciele władz miasta, kwota ta pozwoli utrzymać cenę za odbiór śmieci na niezmienionym poziomie. – Mimo, że w wielu okolicznych gminach oraz miastach cena za odbiór śmieci jest wyższa, mi zależy, aby nie nakładać na mieszkańców Rawy dodatkowych obciążeń, stad aż trzy przetargi – wyjaśnia burmistrz Irla.

Aktualnie ceny śmieci w naszym mieście wynoszą: 12,50 zł od osoby za selektywną zbiórkę odpadów, a za brak segregacji 25,00 zł i przez najbliższy rok nie powinny wzrosnąć.

SPRAWDŹ Jak prawidłowo segregować śmieci w Rawie Mazowieckiej>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author