Categories Miasto

Burmistrz podjął decyzję w sprawie Punktu Poboru Wymazów przy SP2

– Po wysłuchaniu argumentów Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2, postanowiłem przenieść Punkt Poboru Wymazów, mimo, że wciąż uważam, iż miejsce przy SP nr 2 jest dobre, bezpieczne i bezkosztowe – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Burmistrz zdecydował, że Punkt Poboru Wymazów w kierunku SARS CoV-2 typu “DRIVE THRU” w najbliższych dniach wróci na ulicę Kolejową. Jednak medycy nie będą musieli pobierać wymazów od rawskich pacjentów pod gołym niebem.

Miasto wynajmie kontener dla medyków, którzy pobierają wymazy od naszych mieszkańców, których niestety z każdym dniem przybywa – wyjaśnia burmistrz Piotr Irla. – Wiatrołap po Warsztatach Terapii Zajęciowej nie generował dla miasta żadnych kosztów, za kontener będziemy musieli zapłacić, jednak nie wyobrażam sobie, aby medycy znów musieli świadczyć usługi naszym mieszkańcom pod gołym niebem – tłumaczy włodarz naszego miasta.

Decyzja o ponownym przeniesieniu Punktu Poboru Wymazów w kierunku SARS CoV-2 typu “DRIVE THRU” została podjęta po tym jak w minionym tygodniu w mediach społecznościowych swoje oburzenie na zlokalizowanie tego punktu na tyłach Szkoły Podstawowej nr 2 zaczęli wyrażać rodzice uczniów tej szkoły.

Słucham mieszkańców i potrafię wycofać się z tych decyzji, których nie akceptuje część rodziców. Rozmawiałem z przedstawicielami Rady Rodziców i rozumiem ich obawy o zdrowie swoich dzieci, choć nie w pełni podzielam obawy części rodziców. Nie zależy mi jednak na konfrontacji, dlatego poleciłem podległym mi pracownikom, aby jak najszybciej wynajęli kontener, dla medyków, by nasi mieszkańcy mogli mieć wykonywane wymazy sprawnie i na miejscu w Rawie – wyjaśnia Piotr Irla.

Dziś (20.10) rawski Sanepid poinformował, że aktualnie w powiecie rawskim zakażonych jest 76 osób z czego 16 przebywa w szpitalu, a kolejka pod punktem pobrań wymazów każdego dnia się wydłuża.

Bezpłatne punkty pobrań wymazów w Rawie Mazowieckiej refundowane przez NFZ:

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi (Punkt w Rawie Mazowieckiej),  Rawa Mazowiecka – aktualnie wjazd od ul. Targowej na tyłach Szkoły Podstawowej nr 2.

tel. 516 809 822.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej, Rawa Mazowiecka 96 – 200; ul.Warszawska 14

tel. 729 059 007.

Na badanie:

  • zabierz dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL
  • przestrzegaj zasad higieny i społecznego dystansu, unikaj środków transportu zbiorowego.

Test jest bezpłatny.

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez lekarza POZ.

Jak wydać książkę? Ile kosztuje wydanie książki? Wydanie książki w Empik. Przeczytaj na WydawnictwoAutorskie.pl

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author