Categories Miasto

Burza w sieci po przeniesieniu punktu poboru wymazów. „Medycy dyżurowali pod gołym niebem”

Od minionej środy rawski Punkt Poboru Wymazów w kierunku SARS CoV-2 typu “DRIVE THRU” został przeniesiony na teren Szkoły Podstawowej nr 2. Czy to najlepsze miejsce? „Jeśli nie znajdę innego równie dobrego miejsca, a będzie presja społeczna na likwidację tego punktu przy SP2 to mieszkańcy Rawy będą znowu na wymazy jeździć do Skierniewic” – odpowiada burmistrz.

Dotychczas Punkt Poboru Wymazów w kierunku SARS CoV-2 typu “DRIVE THRU” znajdował się przy ul. Kolejowej (przy zajezdni dworca PKS). Dzięki temu mieszkańcy Rawy nie musieli jeździć na wymaz do Skierniewic czy innych miast w regionie.

Od minionej środy punkt ten został przeniesiony na tyły Szkoły Podstawowej nr 2 (wjazd od ulicy Targowej), tak aby dyżurujący medycy mogli korzystać z ogrzewanych pomieszczeń budynku „starej szkoły” skąd z początkiem września wyprowadziły się Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Decyzja o przeniesieniu Punktu Pobrań Wymazów typu “DRIVE THRU” w okolice szkoły wywoła dyskusję w mediach społecznościowych.

Dziś (16.10) rano pojawiła się w tej sprawie obszerna odpowiedź burmistrza Piotra Irli, który wyjaśnia powody swojej decyzji:

„Miejsce na ul. Kolejowej byłoby bardzo dobre, gdyby nie to, że nie ma tam żadnego zaplecza – medycy dyżurowali pod gołym niebem. W ostatnich dniach pogoda ich nie rozpieszczała, a będzie jeszcze gorzej, bo idzie zima.

Punkt został zorganizowany w wiatrołapie opuszczonego przez Warsztat Terapii Zajęciowej budynku. Jest to pomieszczenie zamknięte – szczelnie wygrodzone od reszty budynku, ogrzewane, z dostępem do energii elektrycznej. Próbki do badania pobierane są na zewnątrz od osób siedzących w samochodach – bez konieczności wysiadania.

Punkt zlokalizowany jest wprawdzie na terenie szkoły, ale na uboczu.

Aktualnie nie mam innej bardziej dogodnej lokalizacji z dachem nad głową i dostępem do energii elektrycznej.

PS: Wszyscy narzekają, że medycy się zamykają, że ograniczają pacjentom dostęp do siebie, a z drugiej strony tych co są na pierwszej linii frontu traktujemy jak trędowatych. Jeśli nie znajdę innego równie dobrego miejsca, a będzie presja społeczna na likwidację tego punktu przy SP2 to mieszkańcy Rawy będą znowu na wymazy jeździć do Skierniewic.

Czy tego chcemy?”

– pyta retorycznie burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Przypomnijmy, że wg. danych na 15 października w powiecie rawskim zakażonych COVID-19 było 45 osób. Z czego 8 przebywało w szpitalu. W samej Rawie 99 osób przebywa na kwarantannie, a w całym powiecie 284. W całym kraju wykryto ponad 8 tys. nowych zakażeń. Powiat rawski na szczęście wciąż znajduje się w żółtej strefie, ale rząd i tu wprowadza od 17 października nowe restrykcje m.in. zamyka baseny, szkoły średnie przechodzą na tryb hybrydowy, a od 19 października nie będzie można organizować wesel. Więcej przeczytasz tutaj>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author