ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Cały budynek przy Pl. Piłsudskiego 4 będzie urzędem miasta

Urząd ma już wstępną koncepcję przebudowy budynku przy Pl. Piłsudskiego 4. Aktualnie miejscy urzędnicy zajmują tylko parter. W przyszłości będą pracować też na piętrze.

ZAGŁOSUJ na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego. Kliknij i poznaj nominowanych>>>

Poprzedni burmistrz rozpoczął wykup lokali od prywatnych właścicieli, zamieszkujących piętro budynku przy Pl. Piłsudskiego. Jedna z właścicielek swojego lokalu nie chce sprzedać, ale mimo to powstała wstępna koncepcja zagospodarowania tego budynku. Ma się też poprawić estetyka elewacji, gdyż dotychczasowej wspólnoty nie było stać na poważne remonty.

Jak udało nam się dowiedzieć, po remoncie, na wszystkich kondygnacjach budynku będą znajdować się pomieszczenia zajmowane przez miejskich urzędników. Zostanie tam też przeniesione Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych, które aktualnie znajduje się w wynajmowanym pomieszczeniu przy ul. Armii Krajowej.

Wyższe piętra nie będą jednak dostępne dla osób niepełnosprawnych, co nie znaczy, że osoby z problemami w poruszaniu się nie będą miały dostępu do niektórych wydziałów. Na parterze powstanie Punkt Obsługi Interesantów i do każdej niepełnosprawnej osoby będą schodzić urzędnicy, tak aby każdy mógł załatwić w urzędzie swoją sprawę.

– Budynek jest wpisany na listę zabytków, a więc naszą koncepcję musi zatwierdzić jeszcze konserwator zabytków. Jeśli tak się stanie, będę chciał w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyć pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej i przystąpić do poszukiwania źródeł finansowania tej inwestycji – tłumaczy Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

W najbardziej optymistycznym wariancie, przebudowana budynku przy Pl. Piłsudskiego 4 rozpocznie się na przełomie 2021 i 2022 roku.

PRZECZYTAJ o planach przebudowy dworca PKS w Rawie Mazowieckiej>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author