Categories Powiat

Co się wydarzyło na wysokości Julianowa? Dwie osoby przewiezione do szpitala (w tym policjant)

Wczoraj około godziny 15:00 na 391 kilometrze drogi S 8 w kierunku Warszawy miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem policyjnego radiowozu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na zabezpieczające inne zdarzenie drogowe pojazdy służby drogowej i policyjny radiowóz najechał pojazd VW LT. Pracownik służby drogowej i policjant zostali przewiezieni do szpitala.

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWY W URZĘDACH? Podajemy najważniejsze informacje i numery telefonów na terenie miasta i powiatu. KLIKNIJ>>>

18 marca około godziny 15:00 dyżurny rawskiej komendy został poinformowany przez policjanta Ogniwa Ruchu Drogowego, że na pojazd służby drogowej i na policyjny radiowóz najechał inny pojazd.

Policjant wykonywał czynności w związku z kolizją, do której doszło na drodze S8 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Julianów.

Miejsce zdarzenia zabezpieczone było również przez pracowników służby drogowej, którzy przy użyciu odpowiedniego oznakowania wyłączyli prawy pas ruchu. Jak wynika z ustaleń zarówno policyjny radiowóz, jak i samochód służby drogowej miały włączone światła uprzywilejowania.

Na tył samochodu Dacia należący służby drogowej najechał VW LT. Dacia następnie uderzyła w policyjną Kię. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia przebadali jego uczestników, którzy byli trzeźwi. Wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, zatrzymali dowody rejestracyjne.

Ustalili świadków zdarzenia oraz przesłuchali kierującego VW 41 – letniego mieszkańca powiatu rawskiego, który wyjaśnił, że prawdopodobnie zamyślił się i nie zauważył stojących pojazdów. Policjant i pracownik służby drogowej zostali przewiezieni do szpitala.

Policja dziękuje kierującym, którzy stworzyli korytarz życia i umożliwili służbom szybki i bezpieczny dojazd na miejsce zdarzenia.

Źródło: sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author