Categories Miasto

Opieka medyczna w Rawie i powiecie rawskim w czasie pandemii koronawirusa INFORMATOR

Zadzwoń do swojej przychodni i skorzystaj z teleporady. Szpital w Rawie wprowadza zakaz odwiedzin. Wyjazdy do sanatorium zostały zawieszone. Wszystkie istotne informacje dotyczące funkcjonowania opieki medycznej w Rawie oraz ważne numery telefonów znajdziesz poniżej.

Sprawdź gdzie w Rawie zamówisz jedzenie na wynos lub z dowozem>>>

Z informacji, które posiadamy na teraz poradni rawskie będą się starały opiekować pacjentami w systemie teleporad.

Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.

– Dzięki zdalnemu kontaktowi pacjenta ze swoim lekarzem, znacznie ograniczamy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa – zaznacza Adam Niedzielski, prezes NFZ w informacji przesłanej portalowi KochamRawe.pl. – Teleporada zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego i jednocześnie jest traktowana na równi z wizytą w gabinecie lekarskim – dodaje szef Funduszu.

W czasie teleporady można dostać i e-receptę i zwolnienie i zalecenia lekarskie.

Zadzwoń do przychodni zdrowia

Wizyty pacjentów ograniczyły przychodnie. Nie ma co się do nich wybierać, lepiej zadzwonić i skorzystać z teleporady.

Potrzebujesz pomocy (zakupy, wyprowadzenie psa, wykupienie leków w aptece)? Jesteś osobą starszą i potrzebującą pomocy? Nie wiesz jak załatwić jakąś sprawę? Zadzwoń pod ten numer tel. 785 555 410 (numer dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej uruchomiony przez władze miasta). JAK DZIAŁAJĄ URZĘDY? SPRAWDŹ TUTAJ>>>

Szpital w Rawie Mazowieckiej

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, a także personelu medycznego Szpital im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej wprowadza ważne zmiany w funkcjonowaniu placówki. Wprowadzono m.in. teleporady lekarskie i ograniczenia w odwiedzinach pacjentów szpitalnych. Oto szczegóły:

SZPITAL
• Na teren szpitala można wejść tylko jednym WEJŚCIEM Z PUNKTEM WERYFIKACJI,
• Prosimy pacjentów, aby zgłaszali się do szpitala BEZ OSÓB TOWARZYSZĄCYCH
• Szpital dla dobra pacjentów zdecydował o wprowadzeniu ZAKAZU ODWIEDZIN osób hospitalizowanych w SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. W wyjątkowych przypadkach odwiedziny u pacjentów należy uzgodnić z Kierownikiem/Ordynatorem lub lekarzem dyżurnym oddziału – numery telefonów znajdują się na stronie internetowej Szpitala.
• Wyjątek: ODDZIAŁ DZIECIĘCY, na którym może przebywać jeden opiekun/rodzic dziecka.

PORADNIE SPECJALISTYCZNE (tzw. Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna):
• Przed przyjściem do Poradni prosimy o KONTAKT TELEFONICZNY – 729-059-525
• Prosimy wszystkich pacjentów o ograniczenie wizyt w Poradni do sytuacji koniecznych

PRZYCHODNIA PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

• Ci pacjenci, którzy wypełnili w naszej przychodni przy ul. Niepodległości 8 deklarację wyboru lekarza mogą skorzystać z TELEPORAD pod nr telefonu (46) 814-20-65. Dzięki temu w razie potrzeby nie muszą przychodzić osobiście do poradni, wystarczy zadzwonić. Teleporady to normalne konsultacje z lekarzami, takie jak wizyty, tylko odbywają się przez telefon.
• Prosimy wszystkich pacjentów o ograniczenie wizyt w Poradni do sytuacji koniecznych
• Tych pacjentów, którzy potrzebują kontynuacji RECEPT lub SKIEROWAŃ prosimy o kontakt telefoniczny (46) 814-20-65.

Nie jedź do sanatorium

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania, uzdrowiska zawieszają czasowo swoją działalność.

Jeżeli pacjent posiada potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – powinien pozostać w domu.

Po ogłoszeniu przez Ministra Zdrowia zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego prosimy o niezwłoczne odesłanie potwierdzonego skierowania na leczenie uzdrowiskowe pocztą na adres: Łódzki OW NFZ ul. Kopcińskiego 58 90-032 lub dostarczenie go w inny wygodny dla Państwa sposób.

Teraz nie odsyłaj skierowania. Odeślij dopiero go wtedy, gdy stan zagrożenia epidemicznego minie.

Szczegółowych informacji udzielą oddziały wojewódzkie NFZ – kontakt z Łódzkim OW NFZ pod numerami telefonów: 42 275-40-83, 42 275-40-89, 42 275-40-81.

Głosuj na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu rawskiego do 25 marca>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author