Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Czy rawska porodówka funkcjonuje normalnie i przyjmuje pacjentki spodziewające się dziecka?

Dla ciężarnych spoza grupy ryzyka nic się nie zmienia – Szpital św. Ducha w Rawie Mazowieckiej opiekuje się nimi tak jak dotąd. Jednak panie, u których np. w wywiadzie przed wejściem na teren szpitala stwierdzone zostaną niepokojące symptomy, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, trafią prawdopodobnie do specjalnie przygotowanego szpitala w Zgierzu. Pacjentkom podejrzewającym, że mogą należeć do grupy ryzyka, zaleca się kontakt z rawskim sanepidem.

SPRAWDŹ Jak działa służba zdrowia w Rawie w czasie epidemii koronawirusa>>>

Kim są osoby z grupy ryzyka? Są to panie, które przebywały niedawno za granicą w strefach rozprzestrzeniania się koronawirusa, mogły mieć kontakt z zakażoną osoba lub te, które mają objawy Covid 19 – choroby wywoływanej przez koronawirusa.

– Zgodnie z procedurami tych pań niestety nie możemy przyjmować do naszego szpitala, przygotowuje się dla nich inne miejsce. Uspokajamy natomiast wszystkie pozostałe kobiety, które są w ciąży i postanowiły u nas rodzić, że nie pozostawimy ich bez opieki, mimo obecnej sytuacji – obiecuje Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SP ZOZ św. Ducha w Rawie. – Przyjmujemy normalnie, bez zakłóceń. Zatem jeśli zbliża się termin porodu, lub po prostu panie chcą skontaktować się w jakiejś sprawie z lekarzem, mogą to zrobić w takim samym trybie, jak dotychczas.

Co trzeba zrobić? Jeśli panie chcą umówić się na wizytę u specjalisty – po prostu zarejestrować się telefonicznie na wizytę. W normalny sposób szpital przyjmować będzie panie w sytuacjach nagłych oraz na porody w zaplanowanych terminach.

Co się zmienia? Przede wszystkim w całej Polsce odwołano porody wspólne – nie mogą w nich brać udział mężowie czy partnerzy. Ponadto zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego wszyscy odwiedzający szpital muszą przejść przez krótką weryfikację przed wejściem do szpitala: mierzenie temperatury oraz krótki wywiad.

Generalnie jeśli Panie:

• nie mają gorączki powyżej 38 stopni Celsjusza,
• nie skarżą się na bóle mięśniowe,
• nie mają kaszlu i duszności,
• nie są osłabione,
• nie miały kontaktu z osobą z koronawirusem
• nie podejrzewają u siebie infekcji wirusowej

zostaną przyjęte do szpitala czy poradni św. Ducha w Rawie Mazowieckiej bez zmian.

Jeśli jednak panie spełniają przynajmniej jeden z wymienionych warunków powinny skontaktować się jak najszybciej telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Rawie Mazowieckiej – nr telefonu: 46 814 48 62 lub 609 733 252 albo napisać mail na adres rawa@pis.lodz.pl i czekać na kontakt. – Jednak chcemy uspokoić, że jak uczy nas doświadczenie, większość kobiet w ciąży dba o siebie i unika niepożądanych kontaktów, zatem z pewnością będziemy mogli im pomóc w tym arcyważnym dla nich momencie życia – mówi dyr. Leszczyńska.

PRZECZYTAJ: RAPORT KORONAWIRUS W RAWIE I POWIECIE RAWSKIM>>>

Kliknij w poniższy baner lub ten link, aby poznać nominowanych sportowców i oddać głos>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author