Categories Powiat

Gmina Rawa Mazowiecka: Inwestycje w Gminie

Trwają inwestycje na terenie Gminy Rawa Mazowiecka.

W miejscowości Wołucza powstaje nowy obiekt sportowy – budynek klubowy z parkingami, trybuny oraz nowoczesne boisko. Całkowity koszt zadania to 2,3 mln zł., z czego pozyskano dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 1,35 mln zł.

W Zagórzu trwa przebudowa Stacji Ujęcia Wody. Powstaje budynek z nowymi urządzeniami technologicznymi, oraz drugi zbiornik wody pitnej. Całość terenu zostanie zagospodarowana i ogrodzona. Wartość tej inwestycji to 3,8 mln zł. Na tą inwestycję również pozyskano środki z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Zakończono inwestycje drogowe: kompleksowe remonty dróg w miejscowościach Stara Wojska – Nowa Wojska – Kolonia Nowa Wojska, Janolin – Stary Dwór – Wałowice, Głuchówek – wartość robót to 6,7 mln zł., dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład 4,7 mln zł. oraz dwóch dróg w miejscowości Konopnica o wartości 2,3 mln zł., dofinansowanych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla terenów byłych PGR-ów w wysokości 2,25 mln zł.

Trwają małe inwestycje w sołectwach finansowane z grantów „Sołectwo na plus” finansowanych z budżetu Województwa Łódzkiego oraz „Małych grantów” finansowanych z budżetu Gminy Rawa Mazowiecka.

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author