Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Główna nagroda w konkursie promującym czytelnictwo „Zwyrtała 2022” dla rawskiej biblioteki

Kolejna nagroda za promocję czytelnictwa trafia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej.

Jury konkursu na najlepszy pomysł promujący czytanie „Zwyrtała 2022” składzie: prof. Anna Janus – Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński i pan Konstanty Przybora zdecydowało, iż zwycięzcą tegorocznego konkursu jest – Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej!

Uznanie w oczach szanownego jury znalazły dwa z czterech zgłoszonych projektów, a mianowicie: Biblioteczny TikTok oraz #MBPzprzymróżeniemOKA. Nagradzany był zarówno sam pomysł, jak i jego realizacja i właśnie te propozycje znalazły uznanie. Jesteśmy przeszczęśliwi. W minionym roku znaleźliśmy się w piątce wyróżnionych bibliotek zaś w tym roku mamy zaszczyt odebrać główną nagrodę – JEST MOC.

Kilka słów o zgłoszonych inicjatywach. Biblioteczny TikTok stał się automatycznym przedłużeniem naszych filmików z cyklu #MBPzprzymróżeniemOKA.

Wykorzystujemy je często w podobnej formie. Od samego początku nad bibliotecznymi TikTok’ami oraz innymi bibliotecznymi filmikami pracujemy z naszymi wolontariuszami – Antonina (15 l.) Katarzyna (18 l.) Mikołaj (15 l.) Jakub (16 l.) oraz dwie Wiktorie (17 l.). Są wspaniali a ich pomoc jest bezcenna. Tak powstawał coraz większy zespół, niektórzy wystąpili spontanicznie, jednorazowo, lecz trzon jest cały czas ten sam… W między czasie zakupiliśmy profesjonalną lampę oraz gimbala by nasze filmiki były jak najlepszej jakości. Obecnie publikujemy codziennie jeden filmik, 7 dni w tygodniu. Warto dodać, że jako pierwsi w województwie łódzkim założyliśmy konto na tym kanale i rozpoczęliśmy na nim promocję biblioteki i czytelnictwa!!! Co do filmów z cyklu #MBPzprzymróżeniemOKA to krótkie formy zachęcające do odwiedzenia biblioteki i czytania. W zeszłym roku powstało 11 filmików + wydania specjalne z okazji Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzn, Dnia czytania Tolkiena czy Dnia Gwiezdnych Wojen (6 filmików).

Główną cechą projektów jest ogromna dawka humoru i ukazanie biblioteki jako naprawdę wyjątkowego miejsca a czytania jako inspiracji do kreatywnego myślenia. Zapraszając młodzież do współpracy chcemy pokazać, że w bibliotece znajdą, prócz znakomitych książek, swoją przestrzeń by realizować swoje pasje i pomysły.

Ogólnopolski konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Rabka Festival 2022”. Oficjalne wręczenie nagród nastąpi podczas Konferencji dla dorosłych, 15 lipca o godz. 9.00, w Teatrze Lalek Rabcio, ul. Orkana 3C w Rabce – Zdroju (dokładny program na stronie www.rabkafestival.pl). Fundatorem nagród jest Uzdrowisko Rabka S.A.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author