Categories Miasto

Grzegorz Stefaniak będzie nowym dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawie

Urząd Miasta rozstrzygnął konkurs na dyrektora rawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej. Zgłosiło się trzech kandydatów. W miniony piątek komisja konkursowa wszystkich przesłuchała i rekomendowała burmistrzowi na stanowisko dyrektora Grzegorza Stefaniaka.

– Dziś zapoznałem się z rekomendacjami komisji i postanowiłem powierzyć stanowisko dyrektora OSiR Grzegorzowi Stefaniakowi – potwierdza w rozmowie z KochamRawe.pl burmistrz Piotr Irla.

Do konkursu stanęło trzech kandydatów – dwóch z Rawy i jedne z Warszawy.

Grzegorz Stefaniak oficjalnie obejmie stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji 1 stycznia 2021 roku.

Od marca 2019 roku pełnił funkcję wicedyrektora OSiR w Rawie Mazowieckiej. Wcześniej pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi i kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rawie. Jest prezesem Klubu Sportowego Triathlon Rawa. Jest także członkiem zarządu powiatu rawskiego. Głosami naszych Czytelników zajął II miejsce w plebiscycie na “Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego”.

Dlaczego miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora OSiR?

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Miasta był to wymóg formalny, ponieważ podjęto decyzję o przekształceniu OSiR z zakładu budżetowego w jednostkę budżetową finansowaną na takich samych zasadach jak np. MDK, czy muzeum.

Zakład budżetowy musi wypracowywać przynajmniej 50% dochodów ze swojej działalności. W ostatnim okresie OSiR nie był w stanie wypracowywać takich dochodów. Pandemia pozbawiła jednostkę znacznej części dochodów z wynajmu hal sportowych. W czasie modernizacji elektrowni wodnej nie zarabiał też na sprzedaży energii. Hala sportowa na Tatarze, po przeprowadzeniu termomodernizacji przy wsparciu środków unijnych, także nie będzie mogła świadczyć usług komercyjnych, a więc zarabiać.

W świetle prawa od 1 stycznia OSiR będzie nowym podmiotem, dlatego też musiał zostać ogłoszony konkurs na nowego dyrektora. Dotychczasowy Tadeusz Kotusiński nabył już praw emerytalnych i nie startował w konkursie na dyrektora nowej jednostki, która oczywiście będzie zajmować się dokładnie tym samym co dotychczas.

Książkę kupisz w biurze KochamRawe.pl przy ul. Warszawskiej 6
Książkę kupisz w biurze KochamRawe.pl przy ul. Warszawskiej 6 w Rawie. Tel. 503 021 483, email: biuro@kochamrawe.pl

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author