Categories Bez kategorii

Tarcza antykryzysowa 2.0 zwolnienie z ZUS dla działalności jednoosobowej

Zwolnienie z ZUS dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Nie każdy, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zostanie zwolniony z płacenia składek ZUS. Zwolnienie z ZUS dla działalności jednoosobowej jest możliwe tylko wtedy, gdy twój przychód nie przekracza 15 600 zł. Kryterium przychodowe dotyczy także tarczy antykryzysowej 2.0.

Jesteś młodym przedsiębiorcom? Nie wiesz jak wypromować swoją firmę? Jak zbudować markę swojej firmy? Markę swojego produktu? Markę osobistą? Kliknij i sprawdź jak osiągnąć sukces prowadząc swój biznes>>>

Czy wszystkie firmy jednoosobowe są zwolnione ze składek ZUS?

Zwolnienie z ZUS, wbrew temu co zapowiadali przedstawiciele partii rządzącej, niestety nie obejmuje wszystkich osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Wciąż obowiązuje kryterium przychodowe w wysokości 15 600 zł. Jeśli więc twój przychód w minionym miesiącu przekroczył 15 600 zł zwolnienie z ZUS cię nie obejmuje i musisz zapłacić pełną składkę.

Video marketing w mediach społecznościowych. Co działa? Jak robić dobrze videomarketing?

Zwolnienie z ZUS dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Kiedy się należy?

Ustawa z dnia 15 kwietnia 2020 roku, czyli tzw. tarcza antykryzysowa nie znosi limitu przychodu dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, czyli samozatrudnionych i nie zatrudniających innych pracowników. Limit 15 tys. zł nadal obowiązuje.

Nieprawdą jest też, że zwolnienie z ZUS dotyczy cię w sytuacji, gdy twój przychód spadł o 15%. Warunek ten dotyczy postojowego, a nie składek ZUS.

Jeśli twoje przychody w minionym miesiącu przekroczyły 15 600 zł składki ZUS musisz zapłacić. Zwolnienie z ZUS cię nie dotyczy.

Czy zwolnienie z ZUS dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą następuje automatycznie?

Wiele osób słysząc przedstawicieli rządu i posłów przekonujących z mównicy sejmowej, że wszystkie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą w tamach tarczy 2.0 zostaną zwolnione z opłacania składek ZUS, pomyślało, ze nastąpi to automatycznie. Bo przecież jeśli wszyscy są zwolnieni to wszyscy i po co tworzyć dodatkową „papierologię” i składać wniosek o coś, co się jednoosobowym działalnością należy. No i kto sam z siebie chciałby składki ZUS chciał płacić nie korzystając ze zwolnienia z ZUS.

Zwolnienie z opłacania ZUS nie obejmuje wszystkich osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Aby składek ZUS nie płacić, należy złożyć odpowiedni wniosek i czekać na jego pozytywne rozpatrzenie. Wniosek do ZUS do pobrania na końcu tekstu.

Zwolnienie z ZUS jednoosobowej firmy a kredyt

Twoje miesięczne przychody spadły do kwoty poniżej 15 600 zł? Planujesz skorzystać ze zwolnienia ze składek na ZUS? Jeśli to zrobisz to w najbliższych miesiącach możesz nie dostać kredytu.  Nim skorzystasz z przysługującej ci ulgi skontaktuj się najpierw z bakiem lub doradcą kredytowym.

Składając wniosek kredytowy bank prosi o przedstawienie zaświadczenia z ZUS o niezaleganiu w odprowadzaniu składek. Może się okazać, że bank uzna, że nie płaciłeś składek. Korzystasz z pomocy publicznej. To znak, że twoja jednoosobowa działalność gospodarcza znalazła się w finansowych tarapatach. Dla banku stajesz się mało wiarygodnym kredytobiorcą. W oczach banków będziesz zalegał z płaceniem składek ZUS i nie dostaniesz kredytu, albo twoja zdolność kredytowa spadnie.

Pobierz tutaj wniosek na zwolnienie z ZUS dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author