Categories Miasto

Impreza folklorystyczna “Raz na ludowo” w Rawie już w najbliższą niedzielę

Miejski Dom Kultury oraz Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej zapraszają do udziału w wydarzeniu “Raz na ludowo” popularyzującym folklor ziemi rawskiej. Impreza odbędzie się przed MDK w najbliższą niedzielę (4.09) o godz. 15.

Plenerowa impreza “Raz na ludowo” odbywa się w Rawie Mazowieckiej cyklicznie od 2011 roku. Tym razem odbędzie się na terenie zielonym przy Miejskim Domu Kultury. Główną jej atrakcją będzie przegląd zespołów ludowych regionu rawskiego.

Jako gwiazda popołudnia wystąpi zespół „Smardzewianie”. Grupa działa od 1964 roku promując folklor regionu opoczyńskiego i łowickiego.

Odbędzie się także promocja najnowszej książki Danuty Dębskiej – „Wesele rawskie” (książkę możesz kupić też z wysyłką jeśli mieszkasz poza Rawą Mazowiecką. Kliknij i sprawdź). Autorka przybliży nam proces powstawania publikacji, jak i jej treść. Chętni będą mogli otrzymać książkę rawianki i poprosić o pamiątkowy wpis.

Tradycyjnie już, nie zabraknie stoisk ludowych twórców i rękodzielników oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych wiosek tematycznych. Będą także warsztaty gliniarskie i wikliniarskie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author