ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Bez kategorii

Mieszkania Łódź wynajem. Rynek wynajmu mieszkań w Łodzi odporny na koronawirusa

Mieszkania Łódź wynajem

Mieszkania na wynajem w Łodzi nie tanieją. Łódź wydaje się być odporna na koronawirusa. Wynajmujący mieszkania w Łodzi próbują negocjować ceny, ale trudno mówić tu o trendzie, a raczej o indywidualnych sytuacjach. Znalezienie nowego mieszkania na wynajem w Łodzi, zwłaszcza teraz, nie jest wcale takie proste i wiedzą o tym zarówno najemcy jak i wynajmujący mieszkania w Łodzi.

KSIĄŻKA jak kupić i sprzedać mieszkanie – kliknij>>>

Jak zmienić swoje życie i osiągnąć sukces w nowoczesnym biznesie? Wypromuj swoją firmę. Zbuduj markę swojej firmy i produktu. Dowiedź się jak to zrobić dzięki praktycznej wiedzy marketingowej na polskich przykładach w polskich realiach gospodarczych>>>

Mieszkania Łódź. Wynajem w czasie pandemii koronawirusa

Cena mieszkań w Łodzi Jak kupić mieszkanie
Książka Jak kupić mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny sprawdź na Empik.

Najemcy starają się straszyć właścicieli mieszkań, że jeśli nie dojdzie do obniżki czynszu za wynajem mieszkania, to zrezygnują z wynajmu.

Pamiętajmy jednak, że rynek nieruchomości w Łodzi, wcale nie jest taki płynny.

Zmiana mieszkania nie jest taka prosta. Zwłaszcza teraz, gdy liczba zawieranych transakcji znacząco spadła, a pod koniec marca niemal zamarła. Wynikało to z jednej strony ze strachu, z drugiej zaś związane było problemami z załatwieniem wszelkich formalności.

Szukanie nowego mieszkania nie jest łatwe. Dla większości najemców jest to sytuacja stresująca i wymagająca dość dużego zaangażowania. W obecnej sytuacji, gdy liczba transakcji na rynku najmu mieszkań w Łodzi znacznie zmalała. Ograniczyliśmy większość naszych zawodowych i towarzyskich aktywności, zmiana mieszkania, negocjacja cen i znalezienie lepszego mieszkania za niższa cenę jest o wiele bardziej utrudnione niż w normalnym czasie.

Wiele osób straszy właścicieli mieszkań, że jeśli nie obniżą im czynszu zrezygnują z mieszkania. Tak naprawdę, niewiele osób chce z wynajmowanego mieszkania się wyprowadzać. Aktualny czas nie sprzyja przeprowadzkom w Łodzi.

Turystyka kulinarna. Zwiedzaj województwo łódzkie ze smakiem. Przepisy na potrawy z Łodzi i kalendarz wydarzeń kulinarnych w woj. łódzkim>>>

Łódź: czy mieszkania na wynajem będą tańsze?

Ceny mieszkań w Łodzi w ostatnich latach rosły po blisko 20 proc rok do roku. Teraz zapewne wzrost cen mieszkań w Łodzi zostanie wyhamowany. Nie oznacza to, że ceny wynajmu mieszkań w Łodzi spadną. Mogą się jednak zatrzymać.
I to niestety prawdopodobnie tylko na krótki czas.

PRZECZYTAJ: Jak bezpiecznie wynająć pokój dla studenta w Warszawie blisko stacji metra

Dlaczego mieszkania na wynajem w Łodzi nie będą tanieć?

  • W Polsce wciąż mamy bardzo duży niedosyt mieszkań w przeliczeniu na milion mieszkańców. Mieszkania na wynajem w Łodzi są więc zwyczajnie potrzebne, aby ludzie mieli gdzie mieszkać.
  • Wzrasta bezrobocie. Towarzyszy temu niepewność. Wiele osób w tym niepewnym czasie nie zdecyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w obawie przed utratą dochodów i problemami ze spłatą kredytów. Będą więc wciąż mieszkania wynajmować.
  • Rośnie inflacja, a więc nawet jeśli pracy nie stracimy, to i tak za otrzymywane dziś wynagrodzenie możemy kupić mniej. Więcej wydajemy na życie. Dla banków mamy mniejsza zdolność kredytową.
  • Wzrost cen nieruchomości w Łodzi nie był podyktowany, jak twierdziło wielu, bańską spekulacyjną, a zdrowym wzrostem cen. Wzrostu cen nieruchomości z lat 2019-2020 nie można porównywać z bańka z 2008 roku. Wówczas były one oderwane od rzeczywistego rozwoju gospodarki i zarobków Polaków, a banki udzielały kredyty hipoteczne praktycznie bez wkładu własnego.
  • Rynek nieruchomości jest najbardziej odporny na wszelkie zmiany i kryzysy w gospodarce. Mieszkania w Łodzi nie będą tańsze. Właściciele mieszkań nie będą chcieli się ich natychmiast pozbywać. A ci, którzy mieszkania w Łodzi wynajmują, nie obniżą nagle cen.

Rynek mieszkań w Łodzi jest odporny na koronawirusa. Będzie przybywać kupujących mieszkania w Łodzi

Ze względu na niepewność na rynku pracy i zaostrzoną politykę kredytową banków trudniej będzie o kredyt. Znaczna część osób będzie musiała wynajmować mieszkania w Łodzi. Nawet jeśli jeszcze niedawno myślało o kupnie własnego M.

Nie oznacza to, że rynek nieruchomości w Łodzi czeka stagnacja. Nic z tych rzeczy. Zapewne po oswojeniu się z obecną sytuacją i po powrocie do względnej normalności, pojawi się wiele osób chętnych do kupna mieszkania w Łodzi.

Czy będą chętni na kupno mieszkania w Łodzi?

Tak. Mieszkanie w Łodzi będzie można bardzo łatwo sprzedać. Nie ma co się obawiać, że liczba mieszkań wystawionych na sprzedaż w Łodzi przewyższy popyt.

Oprocentowanie lokat bankowych jest wybitnie niskie. Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku. Lepiej je zainwestować. I to najlepiej w stabilny i odporny na epidemię rynek nieruchomości – najlepiej w mieszkanie w Łodzi.

Polacy na kontach bankowych mają miliardy złotych oszczędności. Część tych pieniędzy zostanie zainwestowanych w mieszkania.

Inwestorami na rynku nieruchomości w Łodzi będą też fundusze inwestycyjne, które mają dziś dostęp do bardzo nisko oprocentowanych kredytów, czyli bardzo taniego pieniądza. Oni także będą inwestować i kupować mieszkania w Łodzi.

Podsumowanie – mieszkania na wynajem w Łodzi

Mieszkania Łódź wynajem – to wciąż się opłaca. Ceny wynajmu mieszkań w Łodzi – zwłaszcza tych w dobrych lokalizacjach i w co najmniej przyzwoitym standardzie – nie spadną.

JEŚLI POSZUKUJESZ POKOJU DO WYNAJĘCIA DLA STUDENTA W WARSZAWIE NAPISZ: rs@marketingmiejsca.com.pl

Chcesz kupić reklamę związaną z nieruchomościami w Łodzi i sprzedażą mieszkań na tej stronie zadzwoń: 503 021 483.

Content marketing dla deweloperów, banków i pośredników kredytowych. Kontakt z nami: biuro@kochamrawe.pl Przygotowujemy kaloryczny content dla branży nieruchomości z Łodzi i pośredników kredytowych specjalizujących się w kredytach hipotecznych. Napiszemy artykuły i opublikujemy w naszych serwisach internetowych.

Jak wynająć pokój w Warszawie
POKOJ do wynajęcia dla studentów w Warszawie przy metrze. Zadzwoń: 503 021 483. Ceny mieszkań w Łodzi w 2021 roku
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author