Categories Bez kategorii

Jak wybrać praktyczne meble do kuchni?

Wielu właścicieli mieszkań i domów uważa, że kuchnia jest sercem ich wnętrza. Trudno się temu dziwić, gdyż to właśnie tu spędza się mnóstwo czasu z rodziną i przyjaciółmi. Gotowanie posiłków powinno odbywać się w komfortowych warunkach, a właśnie temu sprzyja odpowiednio zaprojektowana kuchnia. Jakie meble warto wybrać do tego typu pomieszczenia? Praktyczne wskazówki w tym artykule pomogą w znalezieniu idealnego zestawu.

Dlaczego warto wybrać foliowane fronty?

Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań są fronty foliowane MDF albo te wykonane z płyty wiórowej. Tego typu produkty mają 16 lub 19-milimetrową grubość, a całość jest pokryta folią PVC. To jeden z najtańszych, a jednocześnie bardzo popularnych wariantów mebli kuchennych. Tego typu produkty można kupić w markecie budowlanym w Rawie Mazowieckiej. Fronty foliowane MDF są sposobem na to, by w tani i szybki sposób wyremontować kuchnię.

Schludny wygląd, możliwość tworzenia drzwiczek i lekka konstrukcja to najważniejsze zalety tego rozwiązania. Dodatkowym jest szeroka dostępność różnych kolorów i faktur. Istotna jest również ich bardzo niska cena, wynosząca około 200 zł na metr kwadratowy. Jest to rozwiązanie idealne w przypadku ograniczonego budżetu.

Laminowane fronty kuchenne – czy to dobry pomysł?

Kolejnym niedrogim rozwiązaniem są meble kuchenne z laminatu. Fronty wykonane z trójwarstwowej płyty wiórowej lub pilśniowej o grubości 16 lub 18 milimetrów pięknie prezentują się w nowoczesnym otoczeniu. Laminat jest dekoracyjnym papierem impregnowanym żywicą, więc zapewnia trwałość przez wiele lat użytkowania. Tego typu produkty również oferuje market budowlany Rawa Mazowiecka.

Dlaczego warto kupić fronty laminowane? Występują w wielu wersjach kolorystycznych, więc każdy właściciel wnętrza znajdzie model idealny dla siebie. Dużą popularnością cieszą się chociażby te imitujące naturalny kamień. Laminaty mają jednak też swoje minusy. W tym przypadku można zamontować jedynie gładkie powierzchnie drzwiczek, ze względu na specyficzny charakter płyty laminowanej. 

Nie da się też ukryć, że niższej jakości wyroby mogą po czasie puchnąć, ze względu na przedostają się do nich wilgoć. Takiego ryzyka nie ma, gdy kupuje się produkty wyższej jakości. W markecie budowlanym w Rawie Mazowieckiej znajduje się mnóstwo laminatów do kuchni jakości premium.

Sklejka drewniana w kuchni – dlaczego warto?

Na koniec popularne rozwiązanie we wnętrzach inspirowanych drewnem. Meble kuchenne ze sklejki drewnianej tworzy się najczęściej z drewna brzozowego, olchowego, sosnowego lub bukowego. Tego typu elementy przepięknie prezentują się nie tylko w kuchni, ale też w łazienkach i innych pomieszczeniach. 

Jej zalety to z pewnością uniwersalny wygląd i surowy, skandynawski styl. Rysunek słojów drewna nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru. Należy jednak pamiętać, że tego typu meble wymagają impregnacji, a ich zakup nie należy do najtańszych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author