Categories Powiat

Udało się zebrać 140 tys. zł na leczenie Małgorzaty Dzikiej z Mroczkowic

Dzięki ofiarności, nie tylko mieszkańców powiatu rawskiego, ale ludzi z całej Polski udało się zebrać pełną kwotę potrzebną na leczenie Małgorzaty Dzikiej!

PRZECZYTAJ wywiad z rawianką, autorką powieści “Zdeptane kwiaty”>>>

Małgorzata ma 39 lat i jest mamą trójki wspaniałych dzieci – Kuby, Patrycji i Dawida.

Niestety w sierpniu lekarze zdiagnozowali u niej raka piersi. Szansą na powrót do zdrowia jest nowoczesne leczenie.

Niestety w przypadku pani Małgorzaty nie jest ono w Polsce refundowane, a jego koszty znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

“Moja rodzina utrzymuje się z niewielkiego gospodarstwa rolnego i sami nie jesteśmy w stanie zgromadzić tak ogromnej sumy na lek, który może przedłużyć mi życie, pozwolić na dalsze spełnianie marzeń i obserwowanie jak moje dzieci dorastają” – pisze na stronie zbiórki Małgorzata. Dlatego zdecydowała się poprosić o pomoc i założyła zbiórkę w Onkofundacji Alivia – https://onkozbiorka.pl/malgorzata-dzika.

140 tysięcy w miesiąc!

W ciągu zaledwie miesiąca udało się zebrać całą kwotę potrzebną na rozpoczęcie leczenia! Zbiórkę wsparło blisko 500 osób! Darowiznę przekazywali bliscy, przyjaciele, znajomi, ale również anonimowi darczyńcy. “Trzymaj się Gosia. Uda się i wszystko będzie dobrze” – pisze jedna z osób. ”Dasz radę! Jesteś silna” – dodaje pani Alina. Słowa wsparcia płynęły dla Małgorzaty niemal całej Polski! Teraz może rozpocząć nowoczesne leczenie i kontynuować walkę o swoje zdrowie.

To nie wstyd prosić o pomoc!

Diagnoza nowotworu stawia przed chorym szereg wyzwań. Niełatwo jest im stawić czoła w pojedynkę. Czasem jednak jeszcze trudniej jest poprosić o pomoc, nawet jeśli w otoczeniu pacjenta nie brakuje życzliwych osób, oferujących mu swoje wsparcie.

“Warto pamiętać, że proszenie o pomoc w sytuacji ciężkiej choroby nigdy nie jest słabością, lecz wyrazem zaradności i waleczności. Kiedy chory decyduje się szczerze przyznać, że potrzebuje wsparcia, wykazuje się dużo większą odwagą i odpowiedzialnością za swoje życie, niż próbując radzić sobie z chorobą samodzielnie” – mówi Urszula Zienkiewicz, psycholożka i specjalistka ds. programów pomocowych Onkofundacji Alivia.

Dietetyk Łódź

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author