Categories Miasto

Kolejna odsłona folklorystycznej imprezy „Raz Na Ludowo…” już 18 sierpnia przed MDK

W najbliższą niedzielę przed Miejskim Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej odbędzie się kolejna edycja imprezy „Raz na Ludowo…”. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 16.

Gwiazdą najnowszej edycji Raz Na Ludowo będzie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Sanniki”. Może pochwalić się on wieloletnią tradycją i niemałymi sukcesami. Powstał w 1953 r. i ma swoje korzenie w regionie nazywanym sannickim lub gąbińsko – sannickim i reprezentuje folklor Mazowsza.

Nie zabraknie również artystów z naszej ziemi rawskiej.

Przypomnimy sobie o dawnych i niedawnych zwyczajach dziadów i pradziadów, zasmakujemy w regionalnej kuchni, będziemy świadkami konkursów, których celem jest przede wszystkim wprawienie publiczności w znakomity nastrój.

Będziemy kibicować rywalizacji artystów w konkurencji, podczas której zaprezentowane zostaną przez nich przyśpiewki ludowe – więc będzie to ni mniej, ni więcej przegląd zespołów śpiewaczych. Dla koneserów tanecznych swawoli także znajdzie się porcja niezapomnianych wrażeń. Przed budynkiem MDK-u ujrzymy tancerzy, którzy zaprezentują opanowane przez nich do perfekcji regionalne tańce. A w tle usłyszmy graną na żywo muzykę, więc nogi same będą rwały się do pląsów.
Wokół MDK powstaną wioski tematyczne. Kto je odwiedzi, na pewno nie będzie żałował. Każda z nich reprezentować będzie swoją wieś i wszystko, czym jej mieszkańcy powinni się pochwalić: rękodzielnicze cudeńka, potrawy.

“Pewnego razu w Rawie…” to zbiór opowiadań o rawie i Ziemi Rawskiej, których autorami jest rawska młodzież>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author