Categories Miasto

Kolejne 3 mln zł na inwestycje trafiły do Rawy Mazowieckiej. Na co zostaną przeznaczone?

Ponad 3 mln zł Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło już na konto Urzędu Miasta w Rawie. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje.

Przed wyborami prezydenckimi premier Mateusz Morawiecki rozdawał niektórym samorządowcom czeki. Wtedy jeszcze bez pokrycia, bo wówczas nie było jeszcze stosownych przepisów prawnych, pozwalających na rozdanie takich pieniędzy. Później odpowiednie przepisy się pojawiły i kilka dni temu ponad 3 mln zł trafiło również na konto rawskiego ratusza.

Cała kwota w ciągu najbliższych 3 lata powinna zostać wydana na projekty inwestycyjne na terenie miasta.

Na jakie?

– Podjęliśmy decyzję, że w tym roku wykorzystamy tylko część tych pieniędzy – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Wykorzystamy je do zwiększenia wkładu własnego aktualnie realizowanych przez miasto inwestycji: ścieżki rowerowej i przebudowy ul. Jana III Sobieskiego – wyjaśnia burmistrz Irla.

Pozostała część pieniędzy zostanie wykorzystana na inwestycji w kolejnych latach.

– Aktualnie realizujemy kilka dużych inwestycji na terenie miasta, w tym rozpoczętą rewitalizację przestrzeni centrum. Do końca roku pozostało już niewiele czasu, a front robót jest naprawdę duży, dlatego uznałem, że najpierw należy dokończyć to, co zostało już rozpoczęte – podkreśla Piotr Irla.

Burmistrz nie wyklucza, że jeśli pojawi się potrzeba i możliwości zrealizowania jeszcze w tym roku jakiejś istotnej dla mieszkańców inwestycji, to zostaną podjęte odpowiednie decyzje i rozpoczęte prace. Biorąc jednak pod uwagę długotrwały proces przygotowawczy i dokumentacyjny do nowych inwestycji, prawdopodobnie zrealizowanie dotychczas nie zaplanowanej inwestycji jest mało realne.

Warto przypomnieć, że poza wspomnianą budową ścieżki rowerowej i przebudową ul. Sobieskiego (obie powinny zakończyć się w październiku), miasto niedawno otrzymało duże środki na przebudowę ulicy Miłej i Hali Sportowej na Tatarze.

Jeszcze w tym roku zostanie dokończona też przebudowa ulicy Polnej.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author