ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Powiat

Kolizje i nietrzeźwi. Podsumowanie weekendu w powiecie rawskim

Policjanci ruchu drogowego z Rawy Mazowieckiej przez ostatnie 3 dni byli wzywani do 5 kolizji, 1 zdarzenia z udziałem zwierzyny leśnej i zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

PRZECZYTAJ: Napadł na aptekę w Rawie. W ręku miał nóż>>>

W piątkowy poranek, 7 maja 2021 roku, na drodze S-8 w miejscowości Podlas, na pasie w kierunku Warszawy doszło do groźnego zderzenia dwóch ciężarówek. 48-letni kierujący volvo wraz naczepą spitzer nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył naczepy schmitz ciągniętej przez scanię. Obaj kierujący byli trzeźwi. Kierowca volvo został ukarany mandatem i punktami karnymi, a od pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Przez kilka godzin trwały utrudnienia. Ruchu odbywał się wahadłowo.

Około 8.40 na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Fawornej w Rawie Mazowieckiej doszło do nie ustąpienia pierwszeństwa podczas manewru skrętu w lewo przez kierującą citroenem, w wyniku czego 48-letni kierujący suzuki zderzył się z pojazdem citroen. Ta kolizja również zakończyła się mandatem.

W godzinach przedpołudniowych pod przychodnią ,,Verbena’’ na ulicy Krakowskiej doszło do zdarzenia na parkingu, gdzie kierowca uszkodził zaparkowaną skodę fabię i odjechał z miejsca. Tu funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu i będą prowadzić czynności zmierzające do odnalezienia sprawcy. Jeśli widział ktoś to zdarzenie prosimy o kontakt z Komendą Policji w Rawie Mazowieckiej, pod nr tel. 47 843-31-00

8 maja 2021 roku, przed południem na ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej 63-letni kierujący scanią, skręcał w lewo na parking jednego z marketów i nie zauważył zaparkowanego opla, w wyniku czego doszło do kolizji. Kierowca ciężarówki dostał mandat.

9 maja 2021 roku na ulicy Krakowskiej w Rawie doszło do kolejnego zdarzenia, w którym kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z oplem. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne i wystawili mandat dla sprawcy zdarzenia.

Z kolei w niedzielny wieczór w Babsku, kierująca mercedesem potraciła przebiegającą przez jezdnię sarnę.

W sobotni wieczór policjanci drogówki najpierw w Niwnej zatrzymali do kontroli 72-letniego nietrzeźwego kierującego rowerem, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Następnie w Kurzeszynie 38-letniego rowerzystę, który kierował jednośladem w stanie po użyciu alkoholu. Obaj panowie otrzymali mandaty.

PRZECZYTAJ: Kiedy spółdzielnia mieszkaniowa wybuduje w Rawie trzy nowe bloki?>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author