Categories Powiat Rawski

Koło Łowieckie HUBERTUS promuje łowiectwo wśród najmłodszych

Koło Łowieckie nr 20 HUBERTUS w Babsku zorganizowało spotkanie z uczniami Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie było poświęcone promocji łowiectwa wśród najmłodszych.

Przy zachowaniu zasad sanitarnych Paweł Lesiak, prezes zarządu koła wygłosił pogadankę podczas, której poruszano szeroko rozumianą tematykę łowiecką.

Mowa była o myśliwym, jego zadaniach i roli we współczesnym społeczeństwie. Przybliżono młodzieży wybrane gatunki zwierząt łownych, wskazano środowisko ich bytowania i charakterystykę zachowań. Nawiązano do sposobów ochrony nie tylko zwierzyny łownej, ale także zwierząt z którymi na co dzień możemy się spotkać, w tym ptaków, wyjaśniając kwestie ich dokarmiania.

W ramach promocji proekologicznych zachowań wskazano na problematykę szkodnictwa łowieckiego, zaśmiecania lasu oraz omówiono sposoby prawidłowego zachowania się dzieci w lesie.

Na zakończenie, wszystkim uczestnikom spotkania przekazano kolorowanki ufundowane przez koło kolorowanki przedstawiające zwierzynę bytującą w naszym środowisku: żubra, łosia, jelenia, sarny…

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author