Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Koncert pt. “13 grudnia roku pamiętnego – piosenki stanu wojennego” w Jatkach Miejskich

Już za kilka dni (15 grudnia) trzecia odsłona cyklu “Muzyczna Jatka”. Tym razem koncert, który odbędzie się w Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza, upamiętni przypadającą 13 grudnia 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Mini koncert odbędzie się 15 grudnia w Jatkach Miejskich (ul. Mickiewicza 11). Start: godz. 18:00. Wstęp wolny.

Piosenki z tego okresu przypomną nam Jan Kłosowski (śpiewak, bas) oraz Tomasz Wolak (pianista, wokalista).

Tomasz Wolak – pianista, wokalista i organista. Lider zespołu „Rock Band” z Nowego Sącza, z którym wykonuje szeroko rozumianą muzykę rozrywkową (m.in. rock, pop, jazz, soul, piosenkę poetycką) oraz muzykę sakralną i klasyczną. Na co dzień pracuje jako organista przy Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu. Jest solistą Chóru im. św. Jana Pawła 2 w Nowym Sączu, z którym koncertował w 20 krajach europejskich (m.in czterokrotnie we Włoszech). Od ponad 25 lat jest organizatorem i wykonawcą koncertów patriotycznych, przede wszystkim związanych z najnowszą historią Polski. Za krzewienie Patriotyzmu na niwie muzycznej został dwukrotnie odznaczony medalem „35-lecia Solidarności” oraz medalem „Zło dobrem zwyciężaj”.

Jan Kłoskowski – śpiewak, bas, rodem z Warszawy. Śpiewał m.in., w Chórze Teatru Wielkiego i Opery, obecnie solista Chóru im Jana Pawła 2 w Nowym Sączu.

W programie usłyszymy m.in. takie utwory, jak: Taki kraj, Mury, Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana, Ballada o Janku Wiśniewskim, Boże nasz jak ten strajk długo trwa, Zapłakana Polska cała, To nic, że wkoło kraczą wrony.

Program uroczystości upamiętniających 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego TUTAJ>>>

Miesiąc temu w Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza usłyszeliśmy pieśni patriotyczne i piosenki legionowe. Wykonali je: Barbara i Janusz Furmańscy oraz zespół BELFERBAND. Kolejne spotkanie z cyklu „Muzyczna Jatka” odbędzie się 15 grudnia. Wstęp bezpłatny.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author