Categories Miasto

KORONAWIRUS: Które instytucje w Rawie zostały zamknięte?

Od jutra (12.03) w Rawie Mazowieckiej będą zamknięte wszystkie instytucje, w których przebywają dzieci: szkoły, przedszkola, żłobek, MDK, hale sportowe i basen.

ZAGŁOSUJ na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego TUTAJ>>>

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca wszystkie placówki oświatowe (szkoły i przedszkola) zawieszają prowadzenie zajęć dydaktycznych. Rodzice, którzy nie zorganizują opieki nad młodszymi dziećmi, mogą je jeszcze do 13 marca wysłać do szkoły lub przedszkola, gdzie nauczyciele będą się nimi opiekować. Szkoły średnie już jutro będą zamknięte.

Rawski Żłobek „Tuptuś” od jutra aż do odwołania będzie zamknięty.

Burmistrz Piotr Irla zdecydował też o zamknięciu wszystkich instytucji kulturalnych i sportowych, w których mogą przebywać dzieci. Od 12 do 25 marca nieczynne będą: Muzeum Ziemi Rawskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pływalnia Aquarium oraz Świetlica Środowiskowa Przymierza Rodzin.

Nie tylko nie będzie można indywidualnie korzystać z tych instytucji, ale przede wszystkim na basenie oraz na halach sportowych zostają odwołane wszystkie treningi. Nie będą odbywać się też zaplanowane zawody sportowe.

Także Miejski Dom Kultury odwołał wszystkie imprezy oraz zajęcia artystyczne dla dzieci – w tym wszelkiego rodzaju warsztaty. Przestaje funkcjonować także kino ROMA. Bilety na imprezy nie tracą swojej ważności. MDK stara się przesunąć wszystkie zaplanowane imprezy na inny termin.

Zajęć opiekuńczych nie będą prowadzić również rawskie Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Normalnie będą funkcjonować wszystkie urzędy i inne instytucje: urząd miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, czy miejskie spółki.

Jedyna zmiana polegać będzie na tym, że w urzędzie miasta do odwołania zamknięta została kasa. Od 12 marca wszelkie opłaty (podatki, dzierżawy, zezwolenia, opłaty skarbowe, czy za gospodarowanie odpadami) powinny być wykonywane poprzez przelewy elektroniczne.

Dotychczas, na godz. 18 w dn. 11 marca, mamy w Polsce potwierdzonych 27 zakażeń koronawirusem w tym jeden w Łodzi.

Jak się chronić przed koronawirusem i gdzie szukać pomocy w przypadku podejrzenia zakażenia? Odpowiada lekarz ze szpitala w Rawie>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author