Categories Miasto

Kino konesera w Rawie „zaskoczyło”. Zdjęcia z ostatniego seansu

Wygląda na to, że inicjatywa Miejskiego Domu Kultury reaktywowania seansów filmowych w ramach „Kina konesera” spotykała się z pozytywną reakcją mieszańców Rawy Mazowieckiej. Na ostatnim seansie, który odbył się 9 marca, było około 50 osób.

Biorąc pod uwagę, że wyświetlane filmy to nie jest kino komercyjne, że od widzów wymagana jest cierpliwość, aby wysłuchać krótkiej prelekcji wstępnej a na koniec prowadzący – Wojciech Kubicki – prosi jeszcze o zabranie głosu i podzielenie się swoimi wrażeniami, to jest bardzo przyzwoita ilość.

Widać, że zapotrzebowanie na ambitniejsze kino w Rawie istnieje.

Moderatorzy inicjatywy mają pomysły na uatrakcyjnienie seansów. Już niedługo odbędzie się pierwsze spotkanie z reżyserem. W planach jest pokazywanie również klasyki kina światowego. Być może coś w rodzaju prezentacji historii kina (polskiego, europejskiego i światowego). Być może ogłoszony zostanie konkurs na recenzję filmową. Wszystko zależy od widzów i zainteresowania. Wszelkie pomysły są mile widziane.

Przypominamy, że projekcje odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17.30. Możliwe jest zwiększenie częstotliwości spotkań, jeżeli będzie takie zainteresowanie.

Recenzje prezentowanych filmów ukazują się na łamach gazety “KochamRawe.pl – magazyn opinii” (najbliższe wydanie 19 marca) oraz na stronie internatowej Miejskiego Domu Kultury.

Do 25 marca Kino ROMA będzie zamknięte. Odwołane są też wszystkie zajęcia artystyczne oraz wydarzenia i imprezy organizowane przez MDK.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author