Categories Miasto

Mieszkanka Rawy mogła stracić swoje oszczędności. Złodziej podawał się za pracownika banku

Oszuści metodą “na pracownika banku” usiłowali wyłudzić pieniądze od mieszkanki Rawy Mazowieckiej. Udało się udaremnić ich działania. Dobrze, że niedoszła pokrzywdzona, powiadomiła policję.

Do zdarzenia doszło 8 listopada 2021 roku po godzinie 14.00. 55-letnia mieszkanka Rawy odebrała telefon od osoby podającej się za pracownika banku, w którym posiada konto.

Kobieta podczas rozmowy zweryfikowała numer telefonu, który złudnie przypominał numer infolinii banku.

Podczas rozmowy dowiedziała się, że ,,ktoś” zaciągnął kredyt 10 tysięcy złotych na jej dane.

Rozmówczyni ze wschodnim akcentem zapewniała 55-latkę, że aby anulować ten kredyt musi podać swój login i hasło do konta bankowego.

Kobieta pod wpływem emocji podała wszystkie niezbędne dane.

Wówczas oszust poprosił, aby w celu zabezpieczenia gotówki mieszkanka Rawy poszła do najbliższego bankomatu, wypłaciła znaczną kwotę pieniędzy i ponownie wpłaciła na nowe, ,,bezpieczne,, konto, które ten rozmówca właśnie zakłada.

Ta prośba wzbudziła podejrzenia u 55-latki i postanowiła niezwłocznie pójść do komendy policji, aby poinformować o zaistniałej sytuacji.

Kiedy opowiedziała dyżurnemu o całym zajściu, ten natychmiast zaalarmował policjantów wydziału kryminalnego wyspecjalizowanych w zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

Funkcjonariusze pomogli kobiecie zablokować konto oraz kartę bankomatową.

Wytłumaczyli również jak dokonać reklamacji w banku aby cofnąć złożony przez oszusta wniosek o kredyt. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mieszkanka Rawy nie poniosła żadnych strat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author