Categories Powiat

Szpital w Rawie znów uruchamia oddział “covidowy” na 30 łóżek

szpital Rawa oddział covid w Rawie kochamrawe

30 łóżek będzie liczył oddział covidowy, który zostanie uruchomiony już 11 listopada w szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Ma to rzecz jasna związek z narastającą, czwartą falą epidemii koronawirusa i przewidywanym wzrostem hospitalizacji z powodu powikłań związanych z Covid-19.

Oddział „covidowy” umieszczony zostanie w oddzielnym budynku, tak aby chorzy z innych oddziałów szpitala nie mieli z nim jakiejkolwiek styczności. Niestety, uruchomienie oddziału oznacza, że tymczasowo (do odwołania) zawieszone zostaną przyjęcia chorych na Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc.

– Tym razem musimy działać błyskawicznie, ale szczerze mówiąc, byliśmy na tę decyzję przygotowani obserwując wzrost zachorowań oraz zapowiedzi ministerstwa zdrowia zmierzające do uruchomienia oddziałów i szpitali tymczasowych, zatem oddział zostanie otwarty w terminie – zapewnia Małgorzata Leszczyńska, dyrektorska SP ZOZ im. Św. Ducha w Rawie.

Przypomnijmy, że w Szpitalu im. Św. Ducha przez dwa miesiące działał już wcześniej tymczasowy oddział zakaźny. Liczył wówczas 45 łóżek, leczyło się w nim 143 pacjentów.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author