Categories Miasto

Muzyczna Jatka ku czci św. Patryka już 15 marca

W najbliższą środę MDK i Muzeum Ziemi Rawskiej zapraszają na godz. 18 na kolejny koncert z cyklu „Muzyczna Jatka: W kręgu kultury irlandzkiej”. Bilety w cenie 10 zł będzie można kupić przed koncertem.

Napisz opowiadanie o Rawie>>>

Święty Patryk jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych świętych na świecie. Urodził się prawdopodobnie w 385 roku w Brytanii. W wieku 16 lat chłopiec został porwany a następnie przetransportowany do Irlandii, gdzie jako niewolnik zajmował się wypasem owiec.

Jak głosi legenda, w tym właśnie okresie został szczególnie natchniony przez Boga, a dzięki jego pomocy zbiegł z wyspy w wieku 20 lat. Wtedy też dostał przekaz od Boga, by nawrócić pogańską Irlandię na chrześcijaństwo.

Rozpoczął studia teologiczne, by następnie już jako biskup powrócić tam z misją. Działalność misyjną prowadził przez 40 lat, uczynił wiele cudów, które pomagały w nawracaniu Irlandczyków. Praca świętego Patryka doprowadziła do chrystianizacji środkowej, zachodniej i północnej części wyspy oraz wprowadziła zorganizowaną formę działalności kościelnej.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author